Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Twórcy i rzemieślnicy z całego kraju zjadą do Lublina. Warsztaty Kultury organizują Targi Wyjątkowych Rzeczy

Grudzień to czas, kiedy w całym regionie organizowane są świąteczne kiermasze. Wszystko z myślą o mieszkańcach, którzy mogą zaopatrzyć się w nietuzinkowe prezenty dla najbliższych. Jedno z takich wydarzeń zaplanowano w Lublinie.

W niedzielę, 17 grudnia, w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie przy ul. Grodzkiej 7 odbędą się Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przed świętami Bożego Narodzenia, podczas którego twórcy ludowi oraz rzemieślnicy z całego kraju oferować będą niepowtarzalne, gdyż wykonane ręcznie, świąteczne prezenty dla bliskich.

Na poszczególnych stoiskach dostępne będą m.in.: ceramika, wyroby z konopi, grafiki, plakaty, ziołowe specyfiki, ubrania czy też akcesoria. Łącznie swoje wyroby zaprezentuje około 30. osób. Wśród nich są m.in. Ale ziółko, które w swojej ofercie ma oleje tłoczone, herbaty, produkty konopne i zioła, Mimpi studio ceramika i Bosu specjalizujące się w ceramice użytkowej, Dominika Wilk z autorskimi grafikami, Isabell_Brooch Handmade, która zajmuje się ręcznie robioną biżuterią, Manes – Ziołowe Miejsce wraz ze swoimi ziołowymi specyfikami oraz Pałka. Design, u której będzie można kupić ubrania i torebki robione na drutach.

W ramach wydarzenia zaplanowano też dodatkowe atrakcje. Wśród nich są: wykład dla miłośników malarstwa, seans filmowy dla dzieci, warsztaty oraz świąteczna sesja fotograficzna. Dla klientów i zwiedzających wstęp na Sprawunki jest wolny. Na warsztaty i seans filmowy obowiązują zapisy.

2 komentarze

  1. Dziadunio z Willolowa

    Czy te Wyjątkowe Rzeczy są jednocześnie Potrzebnymi Rzeczami?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo