Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trzeźwy Poranek w Lublinie: 110 policjantów w akcji, ujawniono 17 kierowców po alkoholu

W poniedziałek od godziny 6 rano funkcjonariusze lubelskiej policji przeprowadzali na ulicach Lublina akcję „Trzeźwy Poranek”. Wpadło 17 amatorów jazdy na podwójnym gazie.

Lubelscy policjanci w poniedziałek od wczesnych godzin porannych kontrolowali kierowców na ulicach Lublina za pomocą urządzeń Alco-Blow. 110 funkcjonariuszy przebadało alkomatami 9700 kierujących. Głównym celem działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Kontrole prowadzone były w ponad 30 miejscach w Lublinie.

Mundurowi zatrzymali 9 kierowców za jazdę w stanie nietrzeźwości, 8 kierujących będących w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali także 12 uprawnień do kierowania.

Akcja trwała 3 godziny. Rekordzistą okazał się kierowca zatrzymany po godz. 7:00 przy ul. Abramowickiej.

-Kierujący Audi 80 jechał w stronę Lublina. Wstępne badanie na urządzeniu Alco –blow wykazało, że kierowca prowadzi po alkoholu. Mężczyzna przewieziony został na III komisariat i tam poddany badaniu. Jak się okazało miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu – informuje kom. Renata Laszczka-Rusek rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

2015-01-26 13:07:55
(fot. lublin112.pl)

44 komentarze

  1. skąd oni wzięli 110 alkomatów ? 😀

  2. Pijaństwo trzeba tępić, zresztą nie tylko za kierownicą. Natomiast to była pokazówa, propaganda i pic na wodę dla niekumatych. Ogromne środki, kupę zamieszania i utrudnień a efekty mizerne. Jeden pijany i kilkunastu skacowanych. Dla informacji: kierowca z katarem, niewyspany albo wściekły jest groźniejszy od tego na kacu z resztkowym 0,3 promila czy nawet 0,5 promila (w wielu krajach poniżej dopuszczalnej normy). Nie lepiej zrobić „Trzeźwe wieczory” w piątek i w sobotę, a nawet po południu w inne dni – wtedy rzeczywiście jadą pijani. A gdzie jest policja kiedy to na lubelskich ulicach odbywa się rodeo: wymuszenia, drastyczne przekroczenia prędkości, chamstwo i bezmyślność. W ciągu ostatnich kilkunastu lat raz widziałem akcję kiedy policjant zatrzymał slalomistę. Czy to tak ma być Policjo?

  3. Akcja naprawdę super i popieram, ale jak ktoś słusznie zauważył, nie mogliby policjanci sprawdzać tej trzeźwości w miejscach gdzie kierowcy i tak stoją np. światła??? Też stałam w korku na wjeździe od Kraśnika i się spóźniłam do pracy 🙁

  4. Akcje typu „trzeźwy poranek” są niezgodne z przepisami prawa o ruchu drogowym, nie można zatrzymać kierowcy do kontroli trzeźwości jeśli nie zachodzi podejrzenie że jedzie pod wpływem alkoholu, policjant musi się wylegitymować, poprosić o dokumenty do kontroli a dopiero jeśli wyczuje od kierowcy alkohol, lub kierowca podejrzanie się zachowuje może przeprowadzić kontrolę trzeźwości, przeciwko policji w Polsce toczy się już kilka postępowań o naruszenie przepisów prawa oraz o odszkodowania jeśli w wyniku kontroli ktoś zaniedbał swoje obowiązki służbowe spóźniając się np. do pracy, przykład adwokata z Krakowa który nie zdążył na rozprawę i musiała zostać przełożona, kosztami została obciążona Polska policja. Policja się nie przyznaje do tego że tego typu akcje są nie zgodna z prawem, gdyż opinia publiczna jest najważniejsza, a na naciski ze strony społeczeństwa muszą reagować, więc jest to najprostszy sposób.

Wiadomości z info112