Trzeźwy Poranek w Lublinie: 110 policjantów w akcji, ujawniono 17 kierowców po alkoholu

W poniedziałek od godziny 6 rano funkcjonariusze lubelskiej policji przeprowadzali na ulicach Lublina akcję „Trzeźwy Poranek”. Wpadło 17 amatorów jazdy na podwójnym gazie.

Lubelscy policjanci w poniedziałek od wczesnych godzin porannych kontrolowali kierowców na ulicach Lublina za pomocą urządzeń Alco-Blow. 110 funkcjonariuszy przebadało alkomatami 9700 kierujących. Głównym celem działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Kontrole prowadzone były w ponad 30 miejscach w Lublinie.

Mundurowi zatrzymali 9 kierowców za jazdę w stanie nietrzeźwości, 8 kierujących będących w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali także 12 uprawnień do kierowania.

Akcja trwała 3 godziny. Rekordzistą okazał się kierowca zatrzymany po godz. 7:00 przy ul. Abramowickiej.

-Kierujący Audi 80 jechał w stronę Lublina. Wstępne badanie na urządzeniu Alco –blow wykazało, że kierowca prowadzi po alkoholu. Mężczyzna przewieziony został na III komisariat i tam poddany badaniu. Jak się okazało miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu – informuje kom. Renata Laszczka-Rusek rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

2015-01-26 13:07:55
(fot. lublin112.pl)

44 komentarze

 1. jestem pod wrażeniem, bo na 9700 osób tylko 17? jak na lubelskie to niewiele 🙂 czyżby naród powoli dojrzewał?

 2. Jechałem rano od strony Piask i na Felinie tylko jeden patrol trzymał kierowców jadących od strony centrum, nie było nikogo na wlocie – czyżby mundurowi doszli do wniosku, że z tego kierunki wszyscy trzeźwi jadą?

 3. podoba mi się taka akcja
  oby częsciej

  • Abramowicka,moje okolice. Proponuję częściej taką akcję robić,może dotrze do wszystkich mobilnych powiedzenie ” piję nie prowadzę”. Chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Do mojego okienka też zawitał policjant, był bardzo miły i sympatyczny. Więc ponury poranek zaczął się miło :). Pozdrowienia dla „drogówki” 🙂

   • mądrość policji

    Tylko zanim zaczną robić to w poniedziałek z rana łaskawie wcześniej albo mogliby o tym poinformować (co się w sumie mija z celem) albo postawić więcej jednostek przeprowadzających kontrolę. Bo nieświadomi niczego ludzie jadą do pracy i stoją w godzinnym korku!
    Spóźniają się do pracy, szef nie rozumie i zwolnienie gwarantowane.
    Ot mądrość policji… Obława.
    Dobrze, niech sprawdzają, tępią idiotów co nie rozumieją jakie niebezpieczeństwo stwarzają… ale nie kosztem innych, normalnych ludzi!

 4. Wiece gdzie te akcja była prowadzona? 30 miejsc to sporo…więc gdzie?

 5. Tak tak… Alconbury Blow… mnie starym alkomatem badali który był na dodatek niesprawny.

 6. W konopnicy za wiaduktem tez byla , szkoda ze zaczelo sie tak korkowac .. :/

 7. wow alkomatami sprawdzali tych co byli pod wpływem narkotyków – czadzik 🙂

 8. Super pozbawili prawa jazdy osoby utrzymujące ten system czyli normalnego Kowalskiego który przy niedzielnym obiedzie wypił 0.7 z sąsiadem. Bo od poniedzialku do soboty tyranie po 12 godzin żeby na powierzchni się utrzymać. A osoby naprawde powodujące wypadki czyli o słabych zdolnościach psychofizycznych i rozkojarzone kobiety koło 40 dalej jeżdżą. Nie można by takiej akcji zrobić we wtorek żeby wpadli faktyczni pijacy. No ale statystyki policji w gore…..

  • gr8 b8 m8 r8 8/8

  • przecież mogli wypić 0,5 i nie byłoby problemu

  • Co ty *** pi*****lisz kto kazał temu zasranemu kowalskiemu pic 0.7 do obiadu niedzielnego skoro wiedzial ze moze w poniedziałek z rana miec wyjazd niech chla po robocie przed snem a nie przed jakims wyjazdem

  • Tutaj masz racje kolego,chodzi o statystyki a nie bezpieczeństwo.Uważam że tych akcji nie powinno być bo niewinni ludzie tracą prawo jazdy i odrazu zawodowi kierowcy prace..

   • pijany za kółkiem niewinny?tępić bydło

   • taki niewinny kierowca?- mam nadzieję że ten ” niewinny” kierowca na procentach nigdy nie zabije nikogo z Pana bliskich. Mi taki ” niewinny” zabił męża a dzieciom ojca – córcia zna tatę ze zdjęć- miała roczek , syn 5 lat.
    Jechał z 3 promilami ten niewinny- może gdyby taka kontrola go wyłapała dzieci dalej by miały ojca a ja męża.
    Niewinny o 8 rano piany?

    • Jakie 3 promile rano??a ja ci życze żeby cię złapali rano i żebyś miał 0.22.Ludzie nieświadomie siadają rano którzy nigdy nie siedliby za kółko po % tępy społeczniaku

     • a ja mam jednak nadzieje że Cie tępy społeczniaku taki niewinny z % strzeli rano prosto w pacan z zweryfikujesz swoje poglądy

     • Według mnie ten, który będzie miał 0,22 o 6 rano będzie jechał ostrożniej niż ten który nie pił 2 tygodnie.
      Najgorszym zagrożeniem jest taki, który o 15, po wyjściu z pracy będzie miał 2,05 (bo wali gaz całą dobę) i załączy mu się „nieśmiertelność” w czasie prowadzenia. Jestem za takimi akcjami w różnych porach dnia.
      Inna sprawa, że po 0,7 we 2 do obiadu nie będzie miał zdrowy człowiek nic na drugi dzień rano.
      A żeby żyć w świadomości wystarczy zainwestować 4-5stów w alkomat średniej klasy (nawet za 0,22 grzywna i koszty braku prawka, przez kilka miesięcy wyjdą drożej) albo dla pewności 1700PLN w Alco-Blow.

   • Czyli twierdzisz że gość który wypije piwo i ma 0,2% wsiądzie do auta stwarza zagrożenie, a ten który wypije 0,7 i rano ma 0,2% to grzeczny kierowca. Tylko po wypiciu 0,7 rano dochodzi jeszcze KAC. I przez to reakcje psycho-ruchowe są ograniczone. Skoro ktoś wprowadził normy po spożyciu i stanu nietrzeźwości – posiłkował się badaniami. Tu nie chodzi o statystyki ale nauczkę dla tych jeżdżących na rauszu. Mi pijany też zabił bliską osobę i popieram. Na komendach są alkomaty – można się sprawdzić a nie wsiadać nie pewnie do auta.

  • mądrość policji

   Dokładnie, no ale teraz poszedł fejm jacy oni są zajebiś.i bo kontrolują ;]
   A tam gdzie są potrzebni nigdy ich nie ma……………..

 9. Był patrol na dojeździe ze Świdnika. Widocznie uznali, że ze Świdnika będzie więcej na % niż od Piask 🙂

 10. Taaa… Wylot na Krasnik: 4 radiowozy i korek na wiezdzie do Lublina ze 2 km. Brawo.

 11. Na janowskiej w 2 miejscach kontrolowali

 12. Do której trwała akcja?? Bo na dozynkowej o 8,40 stał tylko radiowóz, a panowie policjanci siedzieli sobie w najlesze, nic nie robiąc?

 13. heheh.tylko 17 bo resztę wyłapał kepes wcześniej.hehehe

 14. Takie akcje są super. Mam tylko jedno ale. Czy nie można ich przeprowadzać na skrzyżowaniach ze światłami, gdzie samochody i tak się zatrzymują? A nie na odcinkach pomiędzy światłami zwiększając i tak dotkliwe o poranku korki.

 15. wylot na Kraśnik

  na wylocie do Kraśnika przecież zawsze się korkuje w godzinach szczyty więc nie pieprz i się ciesz, że mniej potencjalnych zabójców jeździ po drogach

 16. wyłapać pijanych bedzie bezpieczniej.codziennie tak powinni robic i zabierać prawko.niech sie pijane bydło zastanowi czy sie opłaca jechać po pijaku.

 17. komendant rybacki

  Popieram takie akcje. Mam tylko jedno zastrzeżenie: przy wjeździe do Lublina od strony Konopnicy całkowicie sparaliżowało to ruch. Kontrola za wiaduktem spowodowała, że stało się w korku już na wysokości parkingu w lesie konopnickim. To kłopotliwe w szczególności w godzinnach porannych, kiedy większość zmierza do pracy. Może dobrym rozwiązaniem byłoby zapowiadanie takich akcji. Wtedy można wyjechać kilkanaście minut wcześniej i nie spóźnić się do roboty. Pozdrawiam

  • Yhy. Tu chodziło pewnie o sprawdzenie ile pewnie osób jest na rauszu bez zapowiedzi. Jak widać na 9700 jakiś niewielki procent był. Po co podawać takie akcję przed. Lepszy skutek jak się powie po 😉

   • komendant rybacki

    słabo i tak, wszyscy na rauszy pojechali bocznymi drogami, bo oprócz wylotów i wlotów, nikt nigdzie nie łapał.

 18. Brawo,brawo takich potrzeba więcej,a przy ul Wyzwolenia codziennie ,tylko o rożnych godzinach.

 19. na Melgiewskiej lapali tylko jadacych od strony „Ursusa” i bylo z 15 funkcjonariuszy biegajacych od fury do fury

 20. Jak patrzę na niektóre komentarze to juz wiem skąd korwin-mikke mial tyle głosów. .. Dla was najlepiej jakby anarchia panowała w polsce.

 21. skąd oni wzięli 110 alkomatów ? 😀

 22. Pijaństwo trzeba tępić, zresztą nie tylko za kierownicą. Natomiast to była pokazówa, propaganda i pic na wodę dla niekumatych. Ogromne środki, kupę zamieszania i utrudnień a efekty mizerne. Jeden pijany i kilkunastu skacowanych. Dla informacji: kierowca z katarem, niewyspany albo wściekły jest groźniejszy od tego na kacu z resztkowym 0,3 promila czy nawet 0,5 promila (w wielu krajach poniżej dopuszczalnej normy). Nie lepiej zrobić „Trzeźwe wieczory” w piątek i w sobotę, a nawet po południu w inne dni – wtedy rzeczywiście jadą pijani. A gdzie jest policja kiedy to na lubelskich ulicach odbywa się rodeo: wymuszenia, drastyczne przekroczenia prędkości, chamstwo i bezmyślność. W ciągu ostatnich kilkunastu lat raz widziałem akcję kiedy policjant zatrzymał slalomistę. Czy to tak ma być Policjo?

 23. Akcja naprawdę super i popieram, ale jak ktoś słusznie zauważył, nie mogliby policjanci sprawdzać tej trzeźwości w miejscach gdzie kierowcy i tak stoją np. światła??? Też stałam w korku na wjeździe od Kraśnika i się spóźniłam do pracy 🙁

 24. Akcje typu „trzeźwy poranek” są niezgodne z przepisami prawa o ruchu drogowym, nie można zatrzymać kierowcy do kontroli trzeźwości jeśli nie zachodzi podejrzenie że jedzie pod wpływem alkoholu, policjant musi się wylegitymować, poprosić o dokumenty do kontroli a dopiero jeśli wyczuje od kierowcy alkohol, lub kierowca podejrzanie się zachowuje może przeprowadzić kontrolę trzeźwości, przeciwko policji w Polsce toczy się już kilka postępowań o naruszenie przepisów prawa oraz o odszkodowania jeśli w wyniku kontroli ktoś zaniedbał swoje obowiązki służbowe spóźniając się np. do pracy, przykład adwokata z Krakowa który nie zdążył na rozprawę i musiała zostać przełożona, kosztami została obciążona Polska policja. Policja się nie przyznaje do tego że tego typu akcje są nie zgodna z prawem, gdyż opinia publiczna jest najważniejsza, a na naciski ze strony społeczeństwa muszą reagować, więc jest to najprostszy sposób.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8844zł 0.31%
  • GBP 5.0614zł -0.19%
  • EUR 4.2794zł 0.27%
  • CHF 4.0094zł 0.45%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Charytatywny Piknik Strzelecki dla Arka
   Zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   W Lublinie rozpoczyna działalność Akademia Mentora
   Zaproszenie na spektakl charytatywny
   „Lodowata Krew z Gorących Serc” – Zimnolubni będą oddawać krew
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.