690 680 960

Trzeci dzień walczą z pożarem lasu. Sytuacja wcale się nie poprawia

Od sobotniego poranka w okolicach Niebrzegowa w powiecie puławskim, strażacy walczą z pożarem lasu. Choć sytuacja wydawała się na opanowaną, dzisiaj żywioł znów pokazał swoją siłę.

W sobotę rano strażacy dostali informację o dwóch groźnych pożarach w okolicach miejscowości Cezaryn i Niebrzegów w powiecie puławskim. Płonął tam las a także okoliczne nieużytki. Do akcji gaśniczej skierowano strażaków z całego powiatu, zarówno zastępy Państwowej Straży Pożarnej jak i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zakładowej Straży Pożarnej z Zakładów Azotowych w Puławach. W działaniach strażakom pomagały samoloty gaśnicze. Po południu strażakom udało się opanować sytuację, jednak akcja gaśnicza się nie zakończyła.

Okazało się bowiem, że na terenie na którym doszło do pożaru, znajdują się torfowiska. Co więcej, miejsce pożaru znajduje się przy wyjątkowo cennym przyrodniczo Rezerwacie „Piskory”. Działania strażaków są wyjątkowo utrudnione, gdyż torfowiska palą się pod ziemią. Od soboty strażacy przekopywali torfowisko i zalewali teren wodą. Na miejscu cały czas działało kilka zastępów straży pożarnej. Co kilka godzin strażacy się zmieniali.

W poniedziałek podmuchy wiatru sprawiły, że ogień po raz kolejny wydostał się na powierzchnię i znów zaczął się palić las. Na miejsce znów wezwano strażaków z całego powiatu. Do akcji gaśniczej zadysponowano również samolot. W chwili obecnej trwa walka z żywiołem. Jak nas poinformowano, działania strażaków w tym miejscu mogą potrwać jeszcze nawet kilka dni.

(fot. Nadesłane)
2015-08-17 19:16:15

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!