Trwają przygotowania do budowy północnej obwodnicy Kraśnika (zdjęcia)

Na tę inwestycję mieszkańcy Kraśnika czekają od lat. Nowy odcinek drogi zmieni układ komunikacyjny na terenie miasta. Wykonaniem prac zainteresowanych jest sześć firm.

W poniedziałek w Kraśniku odbyło się spotkanie marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego z burmistrzem Kraśnika Wojciechem Wilkiem, posłem Kazimierzem Chomą oraz lokalnymi samorządowcami, na którym omawiano przygotowania do rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 833 Chodel – Kraśnik. Chodzi o wyczekiwaną od lat przez mieszkańców inwestycję, która zmieni układ komunikacyjny na terenie miasta.

Planowana obwodnica północna to budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 833 o długości około 5,7 km od skrzyżowania ul. Urzędowskiej z Graniczną do ul. Lubelskiej czyli drogi krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik. Do tego dochodzi rozbudowa około 2,8 km obecnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 833. O realizację inwestycji stara się sześć firm.

Zarząd Dróg Wojewódzkich zamierza przeznaczyć na ten cel blisko 92 mln złotych. Najtańsza oferta, za 61 mln złotych, została złożoną przez konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza, najdroższa zaś przez konsorcjum: Aldesa Construcciones z Warszawy i Madrytu. W tym przypadku wartość prac wyceniono na blisko 105 mln zł. W kwocie mieszczą się także oferty firm: Budimex, Mota-Engil i Strabag. Wszystkie firmy oferują siedmioletni okres rękojmi. Termin zakończenia prac wyznaczono na 30 listopada 2021 roku.

(fot. UMWL)

4 komentarze

  1. Skoro szykują się takie oszczędności to Pan Stawiarski niech zadba też o drogę z Kraśnika do Krasnegostawu. Bo wiele jej km. Wymaga pilnego remontu.

  2. „polacy mają już dość dróg i autostrad” Becia Szydło

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021