690 680 960

Trwa remont kolejnego odcinka trasy Chełm – Hrubieszów. Urzędnicy sprawdzali zaawansowanie prac (zdjęcia)

Nowa nawierzchnia układana jest na kolejnym odcinku drogi wojewódzkiej nr 844. Tym razem chodzi o 8 km trasy od miejscowości Kamień do Wołkowianów.

Trwają prace związane z remontem kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 844 łączącej Chełm z Hrubieszowem. Trasa ta, ze względu na duże natężenie ruchu, a szczególnie samochodów ciężarowych, znajdowała się w złym stanie technicznym. Mowa o licznych spękaniach nawierzchni, koleinach oraz nierównościach. Problemem były też zdeformowane pobocza, co utrudniało prawidłowe odprowadzanie wód opadowych.

Obecnie remontowane jest 8 km trasy od miejscowości Kamień do Wołkowianów. W zakres zadania wchodzi frezowanie korekcyjne nawierzchni, wykonanie nowych wiążącej i ścieralnej nawierzchni oraz nowych poboczy z kruszywa kamiennego. Do tego dochodzi ułożenie kostki brukowej na wjazdach, zatokach autobusowych, przejściach dla pieszych i chodnikach, oczyszczenie rowów odwadniających a także wykonanie nowych zjazdów publicznych na skrzyżowaniach oraz oznakowania poziomego nawierzchni.

– Cieszę się, że Ofensywa Drogowa, którą rozpoczął Samorząd Województwa Lubelskiego, trwa nadal. Dzięki temu kolejne kilometry dróg wojewódzkich odzyskują odpowiednie parametry techniczne, stają się bezpieczne i komfortowe – mówił Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed przypominając, że od 2020 roku wyremontowano 21 km tej trasy za kwotę około 13,5 mln złotych, a obecnie pozostały do remontu już tylko trzy odcinki o łącznej długości 12,2 km.

Z kolei wójt Gminy Żmudź Edyta Niezgoda dodała, że teraz najważniejszą rzeczą jest wyremontować te pozostałe odcinki, czyli z Wołkowianów do Białopola, w Białopolu i od Mojsławic do Janek. Ma też nadzieję, że niedługo przy tej drodze pojawią się ścieżki rowerowe, które także są potrzebne bo ruch rowerowy przy tej trasie jest bardzo duży. Koszt realizowanej właśnie inwestycji wynosi prawie 7 mln zł.

(fot. ZDW)

7 komentarzy

 1. „Urzędnicy sprawdzali”… A zna się które na zagadnieniach z zakresu budownictwa deogowego? pzryjechal się lansować,ot i wszystko.

 2. I co po kontroli ? Tylko lans i fotki dla wyborców.

 3. Ci kolarze za rok powinni jeszcze pojechać z Krasnegostawu do Kraśnika to też by zrobili może

 4. Ale za PiS dużo się na Lubelszczyźnie robi. I dobrze bo Hrubieszów i okolice to był IIII świat.

 5. Hahahaaa urzędniki sprawdzały, hahaha prędzej sprawdzały jak się woda na kawę w czajniku gotuje.

 6. A przed samym Chełmem w Strupin Mały od stacji Orlen i przez cały Borek w Chełmie – tragedia !!
  650mb nie mogą zrobić – koszt poniżej 1 mln.
  a na ul.Hrubieszowskiej można język przegryźć na dziurach

 7. Cieszę się,że robią.

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas