Trwa nabór do straży granicznej. Chcą przyjąć sto osób

Od lat praca strażnika granicznego cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Kandydaci do służby wśród najważniejszych zalet wymieniają stabilność zatrudnienia, możliwości rozwoju zawodowego, czy też prestiż.

Kolejny już rok Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie nie będzie prowadził czasowych rekrutacji nowych funkcjonariuszy, lecz nabór prowadzony jest w trybie ciągłym.

Na ten rok w planach jest przyjęcie do służby sto osób, o dziesięć więcej niż w roku ubiegłym. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, mająca nieposzlakowaną opinię, korzystająca w pełni z praw publicznych oraz mająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej.

Ważne jest co najmniej średnie wykształcenie oraz zapewnienie rękojmi zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Kandydat nie może też być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z dwóch etapów. W pierwszym prowadzony jest przegląd złożonych przez kandydata dokumentów. Kandydat, który uzyska akceptację, kierowany jest na wstępną rozmowę kwalifikacyjną. W jej trakcie sprawdzana jest umiejętność autoprezentacji, logicznego myślenia czy też nawiązywania kontaktów. Później przychodzi pora na testy psychologiczne i badania psychofizjologiczne.

Drugi etap postępowania odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej i składa się on z testów pisemnych obejmujących test z wiedzy ogólnej oraz test ze znajomości języka obcego, testu sprawności fizycznej oraz kolejnej rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli kandydat zaliczy to wszystko, przed nim już tylko komisja lekarska, która ustali poziom jego zdolności do służby.

Od lat praca strażnika granicznego cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. W 2016 r. o przyjęcie do służby starało się ponad 1,5 tys. kandydatów, wolnych miejsc było zaś tylko 80. W ubiegłym roku z podobnej liczby chętnych, zostało przyjętych 90 osób. Kandydaci do służby wśród najważniejszych zalet wymieniają stabilność zatrudnienia, możliwości rozwoju zawodowego, czy też prestiż. Straż Graniczna na wschodzie jest też największym i najpewniejszym pracodawcą. Do tego dochodzi też niemałe wynagrodzenie. Podczas szkolenia wypłacane jest co miesiąc około 2 tys. złotych, zaś po rozpoczęciu służby kwota ta wzrasta do 2600 – 2800 zł. Są to kwoty netto, czyli tyle strażnik dostaje na rękę. Po latach służby kwota ta sukcesywnie wzrasta. Do tego dochodzą również liczne dodatki.

(fot. nadesłane)

5 komentarzy

 1. Hehe te nabory są najśmieszniejsze po co dodaja że jest nabór skoro już są wybrane osoby co już się dostali 😀 ręką ręke myje 🙂 powodzenia przy naborze 😀

 2. Liczne dodatki.. Fakt… Kiedys nawet jeden komendant bral liczne dodatki od ukrainskich przemytnikow….

 3. 2800zł netto + dodatki … daje 3600netto na start .Warto się uczyć ? NIE! Wystarczy mieć plecy aby lekko zarabiać na życie.

 4. Bożeszty mój !!!

  Chcą przyjąć sto osób – a co zrobili z tą setką osób, które mieli ?
  Wyrzucili za byle goowno, czy praca i płaca były tak rewelacyjne, że sami odeszli ?

 5. Jak zwykle i wszędzie dostaną się tylko „plecaki”,ale nabór jest a jakże.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online