Na trasie z Lublina do Świdnika powstanie sygnalizacja świetlna. Prace już ruszyły

Duży ruch jak też poruszający się ze sporą prędkością kierowcy sprawiają, że pokonanie tego skrzyżowanie nie jest łatwe jak również bezpieczne. Dlatego zapadła decyzja o budowie świateł.

Wyjazd z obwodnicy Lublina na al. Jana Pawła II w Świdniku na węźle Felin nie należy do najłatwiejszych. Duży ruch pojazdów pomiędzy Lublinem a Świdnikiem sprawia, że często dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji. Wielu kierowców łamie w tym miejscu przepisy, stwarzając zagrożenie w ruchu. Dlatego też zapadła decyzja o budowie sygnalizacji świetlnej.

Prace już się rozpoczęły, wykonuje je KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji S.A. z Lublina. Celem budowy sygnalizacji świetlnej ma być poprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

Jak zapewnia wykonawca, nie powinny występować większe utrudnienia w ruchu. Obecnie wykonywane prace prowadzone są głównie poza jezdnią. Z kolei te, które będą wymagały zwężenia jezdni, mają być planowane w godzinach kiedy ruch jest najmniejszy, lub też w dni wolne od pracy.

Całość ma zostać ukończona do 20 października. Całkowity koszt budowy nowej sygnalizacji świetlnej wyniesie 688 tys. złotych.

50

52

(fot. lublin112)
2017-09-27 19:15:35

Zobacz również

32 komentarze

 1. LSW - stan umysłu

  Czy te imbecyle ze swidnika naprawdę nie potrafią pokonać tego skrzyżownaia ? Co tam jest trudnego ? Czy wy sie z kurczakami na rozum pozamienialiście ?

  • Te „imbecyle” jak ty ich nazywasz nie mają problemu z pokonywaniem tego skrzyżowania ponieważ zazwyczaj pokonują je jadąc na wprost, mając przy tym pierwszeństwo przejazdu. Problem mają ci, którzy zjeżdżając na tym węźle z obwodnicy od strony Warszawy chcą wjechać do Lublina.

  • Misiu pysiu, tu akurat nie LSW ma problem z przejazdem przez ten węzeł, a prędzej różne LUB-LU-je albo całkiem przyjezdni, którzy zjeżdżają z obwodnicy w stronę Lublina.

 2. wystarczyloby tak namalowac pasy i juz by bylo 10x lepiej https://prnt.sc/gqovij

  • I to jest jakieś rozwiązanie.
   Ale to Ty na to wpadłaś, a nie jakiś urzędnik.
   Chociaż chętnie dałbym Ci choćby te 10% tego co zostanie zmarnotrawione na te światła.

 3. Kolego siedzący na koparce. Gdzie jest Twój kask, się pytam?

 4. Użytkowniczka tej drogi.

  Zgadzam się, że na takim węźle wjazdy i zjazdy powinny być inaczej zaprojektowane. Zastanawiam się jednocześnie, czy te światła są tam potrzebne – jeżdżę tą drogą kilka razy dziennie i jeszcze ani razu nie widziałam korków (w żadnym kierunku). Skąd więc pomysł, że jest taki problem, że aż trzeba zbudować sygnalizację. Teraz to się zaczną utrudnienia w ruchu. Chyba że zamontują jakieś czujniki kontrolujące natężenie ruchu i dostosowujące przełączanie świateł na bieżąco, ale coś czuję, że możemy sobie o tym tylko pomarzyć…..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew