Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Transeksualistka Rafalala miała zaatakować w Lublinie Ukraińców. Jest zawiadomienie do prokuratury

Otrzymaliśmy nagranie prezentujące „Rafalalę” biegnącą z kijem za nastolatkami w centrum Lublina. Obie strony inaczej jednak prezentują wydarzenia, do jakich doszło. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa trafiło do prokuratury.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy szereg informacji o zdarzeniu, jakie miało miejsce w środę na terenie Lublina. Na nagraniu, jakie opublikowała Przewodnicząca Stowarzyszenia Pojednanie Polsko-Ukraińskie Karolina Romanowska widać transeksualistkę znaną pod pseudonimem Rafalala, która w rejonie ul. 3 Maja i Radziwiłłowskiej goni kilka osób. W ręku trzyma też kij. Słychać również wypowiadane słowa: „Zaczekaj na policję” oraz „złodziej, złodziej”.

Szczegóły tego, co się wydarzyło w centrum miasta zrelacjonowała Karolina Romanowska. Jak wskazuje, uciekającymi osobami są nastolatkowie z Ukrainy w wieku 15-16 lat. Są oni członkami młodzieżówki Stowarzyszenia Pojednanie Polsko-Ukraińskie. Mieli oni zostać zaatakowani przez agresywnego mężczyznę przebranego za kobietę.

– Jeden z chłopców został wielokrotnie uderzony w twarz, inny był gryziony przez psa napastnika, a trzeci, w szoku, próbował zrozumieć sytuację i nawiązać kontakt z czarnoskórym znajomym atakującego, który prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków. Agresor, później zidentyfikowany jako agresywny transwestyta Rafalala, próbując sprowokować sytuację, zaczął nagrywać chłopców, goniąc ich z kijem i krzycząc oskarżenia o kradzież oraz wzywając ich do opuszczenia Polski – wyjaśnia Karolina Romanowska.

Przewodnicząca Stowarzyszenia Pojednanie Polsko-Ukraińskie podkreśla, że do ataku doszło, ponieważ chłopcy rozmawiali między sobą po ukraińsku. Wskazuje też, że jeden z nich jest sierotą i bardzo aktywnym działaczem stowarzyszenia.

Jak dziś ustaliliśmy, choć na nagraniu wyraźnie słychać słowa „zaczekaj na policję„, tak funkcjonariusze nie otrzymali zgłoszenia o zdarzeniu. To oznacza, iż ani „Rafalala”, ani też nastolatkowie nie zgłosili incydentu.

Inaczej całą sytuację przedstawia Rita Chmiel, czyli właśnie „Rafalala”. Zapewnia, iż tego dnia wyszła na walentynkowy obiad ze swoim chłopakiem. Kiedy spacerowali przytuleni, minęli się z idącymi z naprzeciwka nastolatkami. Wskazuje też, że jeden z nich miał umyślnie potrącić ją ramieniem. Padły też słowa „transwestyta” oraz „chłop„, wszystko to połączone z głośnym śmiechem.

– Odwróciłam się i zapytałam, czy dobrze się czuje? Mój chłopak zapytał po angielsku, o co chodzi. W odpowiedzi usłyszał od jednego z nich: „zamknij się czarna małpo”. Kiedy stwierdziłam, że wezwę policję, chłopcy zaczęli uciekać. Goniłam ich chwilę, po czym zrezygnowałam – wyjaśnia „Rafalala” jednocześnie zapewniając, iż relacja Karoliny Romanowskiej jest nieprawdziwa.

W sobotę do Prokuratury Okręgowej w Lublinie oraz do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie skierowane zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez „Rafalalę”. Złożył je Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Jak wyjaśniają jego przedstawiciele, nastolatkowie poskarżyli się opiekunom, że zostali uderzeni oraz znieważeni z powodu ich narodowości, jak też zniszczono im ich własność. Sama „Rafalala” ma zaś być znana z licznych manipulacji oraz prowokacyjnych zachowań.

88 komentarzy

  1. A co ten facet tu robił? Tu jest Lublin nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera !!!

  2. aż się dziadek za cyklistą obejrzał.

  3. róbta co chceta

    Tralala tralala pan profesor jest fujara tralala

  4. Odkąd PO przy władzy to zboczeńcy mają więcej praw

  5. to coś ?
    co wodą oblało posła Zawiszę

  6. ale czad w miescie Lublin?

Dodaj komentarz

Z kraju