Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty. Starszy mężczyzna zginął po potrąceniu przez toyotę (zdjęcia)

Po wypadku całkowicie zablokowana jest al. Tysiąclecia w Lublinie. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności potrącenia rowerzysty, jakie miało miejsce w okolicach młyna Krauzego.

41 komentarzy

 1. Franiu Ty nigdy nie przejechałeś rowerem po przejściu,czy po chodniku i nigdy nie przechodziłeś przez ruchliwą ulicę daleko od przejścia dla pieszych?

 2. Franiu ja bardzo mało jeżdżę rowerem,raz na miesiąc

 3. Rowerzyści. Plaga polskich ulic. Większość kompletnie nie zna przepisów albo ich nie przestrzega. Wydaje im się, że mają pierwszeństwo zbliżając się przejazdu dla rowerów a nie mają. Ci samobójcy wjeżdżają na przejazd bez zwalniania i rozglądania. Hamujesz gwałtownie żeby go nie rozjechać i jeszcze rękami wymachują pajace. Wydaje im się że tak jak piesi mają pierwszeństwo już gdy zbliżają się do przejścia a w przypadku przejazdów dla rowerów tak nie jest. Jakaś akcja edukacyjna by się przydała dla tych ignorantów. Po ścieżkach też jeżdżą jak wariaci. Jakby na jakiś wyścigu byli co najmniej. Kupi se jeden z drugim drogi rower i już mu się wydaje że jest kolarzem zawodowcem. Jeszcze gorsza dzicz niż na ulicy. Raz pojechałem rowerem nad zalew i dziękuję bardzo za taki relaks. Trzeba uważać dużo bardziej niż samochodem na ulicy bo każdy będzie jak chce slalomem.

  • 90 latek nie mógł być nieuwazalny. Jest jeszcze coś takiego jak wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim gdzie jest ciągła linia. To praktykują kierowcy. Bardzo możliwe że w tym przypadku.

  • Raczej idioci są plagą i nie ważne czy za kierownicą auta, czy na rowerze, czy przed komputerem lub smartfonem.

 4. 8Franiu tu czlowiek zginął i nawet jezeli wina byla po stronie rowerzysty czy kierowcy to kierowca do kaca zycia bedzie mial czlowieka na sumieniu i przestan tak cwaniakowac w sensie madrzyc jak bys byl wszechwidzacy i wszystko bajlepiej wiedzial . Zachowujesz sie jak bys wszystkie rozumy pogubil

  • Nawet nie chodzi o samo pierwszeństwo, a o to, że rowerzysta szybciej wjeżdża na przejście i jest mniej czasu na reakcje. Często jadą wzdłuż jezdni a potem nagle skręcają na przejście bez rozejrzenia się i zatrzymania. Nie może się to skończyć inaczej niż wypadkiem.

 5. Kiedy wreszcie pisslicja weźmie się za tych niechronionych użytkowników dróg na rowerach?

  • Najwyższy czas by karać rowerzystów notorycznie jeżdżących po przejściach łamiąc przepisy często wjeżdżają bezpośrednio przed jadący pojazd .

 6. Żyjemy w bolszewickim kraju, ponieważ rządzący traktują społeczeństwo jak bydło wyborcze. Mamy niejasne czasem sprzeczne przepisy. Prawo jest tak stworzone, że gdyby się oprzeć, to pan zero mógłby posadzić połowę społeczeństwa.
  Tragedia.

  • Tylko po co, jak już żyjemy w kołchozie… prawie 80% naszych zarobków zabierają nam pod różnymi podatkami, opłatami itp.

   • Józef, to pewnie dlatego połowa z nas jeszcze nie siedzi/ trzeba kołchoźników do roboty/. Wszystko mamy na głowie postawione. Uzależnieni jesteśmy od kaprysu rządzących.

 7. To przejście od dawna jest niebezpieczne dla przechodzących, już dawno temu powinna być zrobiona tam kładka, bądź likwidacja całkowita przejścia. Chociaż wtedy ludzie by przebiegali na drugą stronę i tak.

Dodaj komentarz