Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek w Zwierzyńcu. Nie żyje kobieta kierująca busem (zdjęcia)

Policjanci przekazali więcej informacji dotyczących tragicznego porannego wypadku w Zwierzyńcu. W zderzeniu pojazdu ciężarowego z busem śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 10 w Zwierzyńcu w powiecie zamojskim w ciągu drogi wojewódzkiej nr 858. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o czołowym zderzeniu ciężarówki z busem na ul. Biłgorajskiej.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kobieta kierująca busem marki Volkswagen Transporter jechała od strony Biłgoraja w kierunku Zwierzyńca. Na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i czołowo zderzyła się z jadącym z naprzeciwka, przystosowanym do przewozu drewna, samochodem ciężarowym marki Volvo z przyczepą. Siła uderzenia zepchnęła busa do przydrożnego rowu. Częściowo do rowu zjechał także kierujący ciężarówką.

Służby ratunkowe wydobyły z wraku busa poszkodowaną kobietę. 46-latka była nieprzytomna, pomimo podętej reanimacji nie udało się przywrócić jej funkcji życiowych. Mieszkanka gminy Tereszpol zmarła na miejscu zdarzenia. Pojazdem ciężarowym marki Volvo kierował 49-latek z tej samej gminy. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, był trzeźwy.

– Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zamościu wykonali czynności procesowe. Decyzją prokuratora ciało 46-latki zostało przewiezione do zakładu patomorfologii. W czasie, gdy na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe droga była zablokowana, dla podróżujących tamtędy kierowców zorganizowano objazdy. Szczegóły i okoliczności wypadku ustalają policjanci z zamojskiej komendy – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji.

Tragiczny wypadek w Zwierzyńcu. Nie żyje kobieta kierująca busem (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

23 komentarze

  1. VW Transporter to świetny samochód ale na bardziej ostrych zakrętach trzeba wchodzić z dosyć umiarkowaną prędkością. Szczególnie dotyczy to T4 .

    • na ostrych zakrętach KAŻDYM AUTEM trzeba wchodzić z umiarkowaną prędkością. jeździłeś tylko T4, że jest według ciebie specjalny?

  2. Dobrze ze w tira przyjxala.. mogła wybić jakas niewinna rodzinę … szybciej było szybciej ….

    • nie predkosc była przyczyną a rozlana sliska substancja pan widze ekspert ktory byl na miejscu ze się tak wypowiada o niewinnej kobiecie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo