Tragiczny wypadek na trasie Lublin – Lubartów. Nie żyje pieszy potrącony przez opla (zdjęcia)

Kolejny w ostatnich dniach tragiczny w skutkach wypadek w Niemcach koło Lublina. Ponownie zginął pieszy przechodzący przez jezdnię.

Do wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek w Niemcach koło Lublina. Około godziny 3, na drodze krajowej nr 19 Lublin-Lubartów, w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Sobianowic, samochód osobowy potrącił pieszego. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący oplem jechał w kierunku Lublina. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Siła uderzenia sprawiła, że pieszy doznał ciężkich obrażeń ciała i zmarł na miejscu zdarzenia.

Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą teraz czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn wypadku. To kolejne tragiczne w skutkach zdarzenie na tej trasie i w tej miejscowości w ostatnich dniach.

We wtorek około godziny 19:10, kierujący samochodem marki Renault mężczyzna jechał w kierunku Lublina. Potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. 60-latek doznał licznych obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Lekarzom nie udało się uratować jego życia.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Jestem po 50-tce .Dawno temu ,gdy chodziłem do szkoły wszystkim nam wbijano do głowy , że jak chcesz przejść przez przejście to musisz się zatrzymać , spojrzeć w lewo potem w prawo jeszcze raz lewo i jeśli nic nie będzie nadjeżdżało to wtedy mogę przejść. A teraz wbijają do głowy że przechodzień ma pierwszeństwo i wszystko na temat.

 2. Ludzie!!! Myślta!!! Dbajta o siebie! Dotyczy to kierowców jak i pieszych, w szczególności pieszych!

 3. ten pieszy to mieszkaniec Niemców?

 4. Może się ktoś zastanowi,że mimo tego kretyńskiego przepisu auto może nie zdążyć zahamować, bo w większości nikt nie zwraca uwagi, czy coś nie nadjeżdża tylko wali na jezdnię. Przepis, że jezdnia jest to pas drogi przeznaczony dla ruchu pojazdów nikt nie zmienił,więc piesi mogą na nią wejść jeśli nic nie jedzie.

 5. Samobójca inaczej tego nie można nazwać…

 6. Kiedy w końcu Polacy zrozumieją że jezdnia jest dla samochodów a przejście przez jezdnię jest tylko alternatywą?
  Na dodatek nowe przepisy otworzyły kolejną ” furtkę” aby piesi odważniej wchodzili na przejścia w celu zmniejszenia populacji

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku