Tragiczny wypadek na krajowej 19. Nie żyje rowerzysta (zdjęcia)

W sobotę po południu na drodze krajowej nr 19 doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje rowerzysta potrącony przez pojazd osobowy.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Grabowiec w powiecie radzyńskim, na trasie Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu tam rowerzysty.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego i policja. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 30-letni mężczyzna podróżujący rowerem poniósł śmierć. Ranna została także pasażerka pojazdu osobowego.

W rejonie zdarzenia nadal występują utrudnienia z przejazdem. Początkowo wprowadzono objazd dla samochodów osobowych drogami lokalnymi, natomiast samochody ciężarowe oczekiwały na krajowej 19. W chwili obecnej ruch odbywa się wahadłowo.

Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Radzyń Podlaski, OSP Kąkolewnica)

Zobacz również

23 komentarze

 1. Szanuję Waszą stronę i szybkość informacji oraz rozumiem formułkę „Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku” ale zawsze, za każdym razem czytający zastanawiają się nad tym kto zawinił w danym wypadku. Można dopisać że nie wiadomo lub jeśli wyjechał z podporządkowanej czy na pasach śmignął itd. Pozdrawiam serdecznie.

  • Szanowny BoloB. W większości, gdyż ok. 90 proc materiałów opisujących zdarzenia drogowe, podany jest ich przebieg, przynajmniej wstępny. Jeżeli na miejsce nie może dotrzeć nasz reporter, posiłkujemy się też innymi służbami, będącymi na miejscu. Jednak w weekendy, zwłaszcza w godzinach popołudniowo – wieczornych, niestety rzecznicy często nie odbierają już telefonów, więc z nie czekamy z uzyskaniem przebiegu zdarzenia, zwłaszcza kiedy występują utrudnienia w ruchu. W takich sytuacjach najczęściej później zamieszczamy kolejny materiał z dokładniejszymi informacjami.

   • Razem z nami na bieżąco z nowościami

    Do GDDKiA można całą dobę dzwonić.

    • I co podają przebieg zdarzenia!?
     🙂

     • Razem z nami na bieżąco z nowościami

      Czasem wiedzą co się stało. Wiem bo zawsze przed jazdą dzwonię i pytam czy na mojej trasie są objazdy, roboty lub wypadki. Telefon to 19111.

      • Wiedzą, że jest zdarzenie, nie wiedzą jaki jest przebieg. Mogą tylko przekazać informację, że jest utrudnienie na danym odcinku, ale nikt tam nie przekazuje przebiegu zdarzenia. Szczegóły zdarzenia ustalają policjanci na miejscu wypadku, a nie pracownik na słuchawce w GDDKiA.

   • Kiedyś redakcja napisała że nie jest w stanie czytać wszystkich komentarzy a tym czasem śledzi wszystkie a nawet przymyka oko na te obraźliwe ;-);-)

 2. Razem z nami na bieżąco z nowościami

  Mówią że rowerzysta stwarza zagrożenie tylko sobie, a tu jednak nie bo ranny jest i pasażer.

 3. DK19 od Radzynia do Siemiatycz to horror dla jazdy rowerem. Wąsko, intensywny ruch ciężarowy i momentami fatalna nawierzchnia.

 4. Powiem tak …nigdy ,przenigdy nie wyjechał bym rowerem na głowną drogę ….taki „odważny „nie jestem i jeszcze mi życie miłe .

  • Razem z nami na bieżąco z nowościami

   I chwali się to!

  • to mają nie wychodzić z domu?

   I tylko z tego powodu mieszkańcy wsi i miasteczek nie mają prawa wychodzić z domu?
   Bo na poboczach głównych dróg giną również piesi.
   W Lublinie możesz się przejechać dla rekreacji po drodze rowerowej wzdłuż Bystrzycy (co nie oznacza, że będzie to bezpieczny przejazd).
   Możesz przejść się chodnikiem lub skorzystać z komunikacji miejskiej.
   Tam ludzie dojeżdżają tym rowerem (lub pieszo wzdłuż głównej drogi) do szkoły, sklepu, pracy itp…

   • Razem z nami na bieżąco z nowościami

    Mogą wychodzić z domu. Bez przesady. Trzeba uważać. Tylko tyle i aż tyle.

   • jeśli pieszy idzie prawidłowo, czyli „pod prąd” poboczem i ma jakiś odblask, to jest bardzo mała szansa, że ktoś go potrąci. a dodając jeszcze, że patrzy przed siebie i prawie w każdej sytuacji może odskoczyć, szanse potrącenia spadają do zera…
    zaraz się odezwą obrońcy pieszych, że czasami nie ma pobocza, że jest ogrodzenie – fakt, czasem nie ma pobocza a wzdłuż drogi jest np. mur cmentarza czy kościoła. ale w takim wypadku:
    1. widzę,że jedzie na mnie auto, to nie patrzę czy jest utwardzone pobocze, pole czy rów – tylko odskakuję
    2. widział ktoś kiedyś, żeby mur był praktycznie styczny z pasem jezdni bez żadnego odstępu? a auta jechały, szorując lusterkami i błotnikami po murze? no nie

    oczywiście, w żadnym wypadku nie usprawiedliwiam kierowców, którzy omijają pieszych nie zachowując odpowiedniego odstępu i nie zwalniając. po prostu próbuję uzmysłowić, że nawet gdyby kierowca chciał mnie przejechać, to mam obowiązek patrzeć przed siebie i to zauważyć i jakoś temu przeciwdziałać…

 5. ….podróżujący rowerem poniósł śmierć. Ranna została także pasażerka pojazdu……Czy przez to należy rozumieć,że pasażerka pojazdu była przewożona rowerem?

  • Należy rozumieć że kierowca jechał z prędkością światła że rower poczynił takie uszkodzenia. I że wziął go prawą stroną pod warunkiem że to nie anglik.

 6. Chcieli mieszkac przy samej drodze, bo blizej na przystanek? To teraz mają. Cały czas wsie rozbudowuja się wzdłuż głównej drogi, co jest jakimś absurdem.

  • Przykry jesteś i brak tWOJEJ wiedzy jeszcze bardziej takie wsie istniały gdy jeszcze w planach nie było krajowej 19

  • Twój komentarz to absurd! Rozumiem że Ty mieszkasz w szczerym polu, tonormalne że ludzie chcą mieć dojazd dobry do domu. 50 lat temu domy też stały, tylko natężenie ruchu mniejsze. Bardzo współczuję rodzinie chłopaka

  • ten człowiek, który zginął mieszkał ok kilometra od głównej drogi, w tkz. „polach”, tacy ludzie też korzystają z krajowej drogi

 7. Co z tego,że kierujący był trzeźwy???
  Nie ogarnął kierowania i zabił niewinnego człowieka.
  Trochę będzie go to kosztowało,a dobry papuga zrobi swoje:-)

 8. Nie napisał nic Franio? Czyżby on był tym rowerzystą?

 9. Ile jeszcze osób zginie na trasie Międzyrzec- Kąkolewnica zanim ktoś
  nie wpadnie na pomysł żeby zrobić tam chodnik i ścieżkę rowerową…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

I Mistrzostwa Polski w Płukaniu Lubelskiego Bursztynu oraz Piknik Naukowy z okazji Dnia Dziecka
Zaprośmy dziką przyrodę do miejskiego środowiska
Muzyczny koniec tygodnia z Chatką Żaka
Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim