690 680 960

II Marsz Równości w Lublinie. Blisko 30 osób zatrzymanych, w akcji policyjny śmigłowiec, drony i około 1000 funkcjonariuszy (wideo, zdjęcia)

W Lublinie zakończył się II Marsz Równości. W tęczowym zgromadzeniu wzięło udział około 1500 osób. Nad porządkiem czuwało około 1000 funkcjonariuszy, drony oraz policyjny śmigłowiec.

W sobotę w Lublinie odbył się II Marsz Równości, w którym wzięło udział około 1500 osób w Lublina i całego kraju. Wydarzenie zabezpieczało około 1000 policjantów z garnizonu lubelskiego oraz innych regionów Polski.

W trakcie przemarszu tęczowego pochodu kontrmanifestanci próbowali trzykrotnie zablokować marsz. Pierwszy raz na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Lipową i Krakowskim Przedmieście. Policjanci użyli armatki wodnej i gazu łzawiącego, aby Marsz Równości mógł przejść dalej, wyznaczoną trasą.

Po raz drugi marsz został zablokowany na kilka minut na ul. Sowińskiego. Tam także policjanci zmuszeniu byli użyć armatki wodnej oraz gazu łzawiącego. Trzecia blokada pojawiła się na Al. Racławickich. Tam również kontrmanifestanci zostali potraktowani wodą i gazem łzawiącym. W trakcie policyjnych działań zatrzymanych zostało blisko 30 osób.

Policjanci będą teraz analizowali nagrania wykonywane podczas przemarszu oraz identyfikowali osoby, które zachowywały się niezgodnie z prawem. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. Wydarzenie było monitorowane policyjnymi dronami oraz ze śmigłowca, który przez cały marsz krążył nad ulicami miasta.

W trakcie marszu ucierpiała jedna z fotoreporterek uderzona puszką z napojem w głowę. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. Jak się dowiedzieliśmy agresywny mężczyzna został zatrzymany.

 

 

 

(fot. wideo lublin112.pl, YouTube W Lublinie)

94 komentarze

 1. Hańba! Jawna demoralizacja dzieci i młodzieży, utrudnienie życia mieszkańcom, blokowanie ulic miasta, obraza religii i wiary, budowanie nienawiści, celowa zagrywka żeby zakłócić porządek publiczny.
  Jest na to zgoda? Wstyd !
  Na kogo głosować żeby umiał coś na to poradzić?
  Czy ktoś im broni być homo, czy ktoś łamie ich prawa? Po co sieją zamęt?
  Prawdziwy pedał napewno się wstydzi takiego marszu.

 2. czas sporządzić ustawę dającą Prezydentom miast prawo ostatecznej i niepodważalnej decyzji w sprawie tego typu rozruchów, a nie że jakaś tępa zindoktrynowana sędzina z przetrąconym kręgosłupem moralnym wywraca wszystko do góry nogami.

 3. Na następny marsz policjanci dostaną różowe pałki bo czarny kolor wyszczupla. Tyko je zdajcie nie zabierajcie do domu.

 4. Tęczowa opaska na niej orzeł -symbol niezłomnego polskiego narodu,to obraza moich uczuć.

 5. Hahahahahaha!!! 1500 osób? Chyba razem z policjantami z gapiami! Mijałem ten marsz na Sowińskiego. Początek był na wysokości skrzyżowania z Radziszewskiego, koniec w okolicy przejścia za przystankiem. Tam może ze 150 osób było.

 6. ile? 30zł za udział plus nocleg i przejazd np. pociągiem do Lublina? brak słów, wygonili troszeczkę ludzi ułomnych, ograniczonych intelektualnie jako żołnierzy do siania zamętu, gonić to towarzystwo i tyle. Ludzie chcą normalnie żyć, żaden człowiek z problemami z seksualnością, orientacją itp. nie idzie w takim marszu jeżeli ma poczucie godności i cokolwiek w głowie

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin