Tragedia na pętli autobusowej. Pod kołami autobusu zginęła młoda dziewczyna

Tragiczny wypadek na ulicy Kruczkowskiego w Lublinie. Nie żyje 19-latka, którą przejechał autobus komunikacji miejskiej.

Do wypadku doszło w poniedziałek o godzinie 19. na pętli autobusowej przy ulicy Kruczkowskiego w Lublinie. Autobus śmiertelnie potrącił młodą kobietę. Jak udało nam się ustalić, ze wstępnych informacji wynika, że kierująca autobusem solaris kobieta ruszyła z pętli by podjechać na znajdujący się nieopodal przystanek. Autobus linii 29 miał jechać w kierunku Czechowa. W tym samym czasie, przez środek pętli przechodziła młoda kobieta.

Doszło do potrącenia, w wyniku którego piesza dostała się pod spód pojazdu i była tak ciągnięta przez kilka metrów. Dopiero gdy prawe przednie koło najechało na poszkodowaną, kierująca czując że pojazd na coś najechał, zatrzymała autobus. Niestety obrażenia jakich doznała 19-latka były tak poważne, że zginęła na miejscu.

W miejscu zdarzenia interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. Strażacy podnosząc pojazd do góry uwolnili poszkodowaną, która znajdowała się pod kołem autobusu. Lekarze byli bezsilni.

Teraz funkcjonariusze lubelskiej drogówki pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowy przebieg oraz dokładne okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że pętla nie była oświetlona. Wyjaśniane jest m.in. dlaczego kierująca pojazdem nie zauważyła pieszej.

(fot. lublin112)
2014-11-17 20:01:53

101 komentarzy

 1. Popieram cię ~grymas~
  `Myślę że samotnie wracająca dziewczyna ,nocą, w nieoświetlonej dziczy , wobec potencjalnie czyhającego niebezpieczeństwa nie założy słuchawek aby go nie słyszeć. Idąc takim tokiem rozumowania to powinna też mieć klapki na oczach aby nic nie widzieć. Myślę że nawet ci co na co dzień mają słuchawki w uszach tam by je szybko wyjmowali. Odnośnie kierowcy myślę że jej uwaga była gdzieś zupełnie indziej i nawet słonia by tam nie zauważyła . Oglądałem to miejsce w nocy . Przyglądałem się w jaki sposób oświetlają światła autobusu i myślę że nie można było nie zauważyć pieszej. To moje prywatne obserwacje.W tej sytuacji należało by przeprowadzić wizję lokalną. Czytając to wszystko wyczuwam też nagonkę na tragicznie zmarłą w tym wypadku (bo tak najłatwiej) bo już się nie obroni.Na ten wypadek na pewno miało wpływ kilka błędów (pewnie po obu stronach) . I proszę nie piszcie że piesza była w słuchawkach – gdy te zostały znalezione na miejscu wypadku (ale nie w uszach). Co byście napisali gdyby z rozjechanej torebki wypadły np, łyżwy? Aż się boję myśleć! Przepraszam bo to nie czas…. I nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka , bo to że jest dużo takiej młodzieży o której piszecie to nie znaczy że wszyscy tacy sami. Apeluję również o kulturę na drogach , bo nie sztuka że ja jestem na prawie – tutaj podziwiam kraje zachodnie (długo do tego nie dojdziemy).

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7512zł 0.29%
  • GBP 5.1235zł 0.18%
  • EUR 4.5497zł 0.13%
  • CHF 4.2183zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL