Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tradycyjna żywność oraz rękodzieło zagościły w centrum Lublina (zdjęcia)

W Lublinie trwa drugie z cyklu letnich weekendowych wydarzeń będących kontynuacją ubiegłorocznego festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Całość organizuje Samorząd Województwa Lubelskiego.

Na Placu Teatralnym w Lublinie trwa wakacyjny kiermasz żywności tradycyjnej oraz rękodzieła. Swoje produkty prezentują lokalni producenci, rękodzielnicy oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Jest to już drugie tego typu wydarzenie w tym miejscu. Każde z nich ma na celu prezentacje regionalnych wyrobów z Lubelszczyzny.

Tym razem zostały dodatkowo zorganizowane degustacje kulinarne, w tym win pochodzących z lubelskich winnic i destylatów produkowanych przez lokalnego producenta z naszego regionu. Uczestnicy mogą również spróbować i zakupić produkty nagrodzone w ostatniej edycji Konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów, który odbył się 26 czerwca w Janowcu nad Wisłą.

Głównym celem wydarzenia jest promocja żywności wysokiej jakości, wytwarzanej przez lokalnych wytwórców, w oparciu o tradycyjne technologie, z wykorzystaniem regionalnych i naturalnych surowców oraz promocja lubelskiego rękodzieła.

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone