690 680 960

To nie były zwyczajne listy. W papierze znajdowały się narkotyki

Wszystko zaczęło się od informacji, jaką strażnicy więzienni uzyskali podczas prowadzonych czynności profilaktycznych. Okazało się, że papier na którym napisano listy, zawierał w sobie narkotyki.

Pomysłowość osób, starających się dostarczyć zabronione rzeczy osobom osadzonym w zakładach karnych, wciąż zaskakuje. Szczególnie jeżeli chodzi o środki odurzające. Potrafią one być chowane w podeszwach butów, paście do zębów, bieliźnie, czy nawet we wkładach do długopisu.

Tym razem funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie narkotyki odkryli w listach. Nie były one jednak włożone do koperty, lecz nasączono nimi papier, na którym napisano listy.

Wszystko zaczęło się od informacji, jaką strażnicy więzienni uzyskali podczas prowadzonych czynności profilaktycznych. W trakcie kontroli korespondencji adresowanej do osadzonych, zwrócili oni uwagę na nietypową strukturę i kolor papieru dwóch listów. Badanie narkotestem wykazało zawartość pochodnych ekstazy. Sprawą zajmują się teraz policjanci.

(fot. SW)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!