Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

To miała być dobra inwestycja, okazała się oszustwem. Uwierzył prezenterce z telewizji, stracił niemal 50 000 złotych

Blisko 50 tysięcy złotych stracił 30-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego, który chciał zainwestować w kryptowaluty. Informację o firmie mężczyzna znalazł w Internecie. Takie inwestycje reklamowała popularna prezenterka telewizyjna.

Do policjantów z Łęcznej zgłosił się 30-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego, który padła ofiarą oszustów i stracił blisko 50 tysięcy złotych.

– Mężczyzna oświadczył, że w Internecie znalazł informację o możliwości inwestycji w kryptowaluty. Takie inwestycje polecała i reklamowała znana prezenterka telewizyjna. W związku z tym na platformie inwestycyjnej założył konto. Kiedy przelał wskazaną kwotę aktywacyjną w wysokości 1200 złotych skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna podający się za pracownika firmy zajmującej się rzekomo inwestycjami. Polecił, że aby rozpocząć inwestycje musi napisać maila z prośbą o współpracę do analityka. Od rzekomego analityka otrzymał kolejne wskazówki. Tym razem miał założyć komunikatory WhatsApp i Skype. Podczas prowadzonych rozmów analityk przekazywał informacje dotyczące inwestowania. Na założone na platformie konto dokonał 4 przelewów na łączną kwotę blisko 50 tysięcy złotych – informuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Kiedy mężczyzna zauważył, ze „zarobił” ponad 17 tysięcy euro, chciał wypłacić pieniądze z platformy inwestycyjnej. Wówczas otrzymał mailowo informację, że musi dokonać opłaty 10 procent z zarobionej kwoty.

– Mężczyzna nie dokonał tej opłaty. Kiedy nie mógł skontaktować się z firmą inwestycyjną zgłosił się do policjantów. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zgłoszenia i apelują o ostrożność i rozsądek. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku – dodaje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

PRZECZYTAJ

Groził domownikom podpaleniem. Sąd aresztował go na trzy miesiące

 

26 komentarzy

  1. znowu powiatowy głąb

  2. Jakoś mi go nie żal Jego pieniądze jego sprawa co znimi zrobi Po ki ch j policja
    Na głupotę nie ma lekarstwa

  3. Te reklamy co jakiś czas wyświetlają sie na fb, zmieniają się tylko „znane osoby” które to reklamują. Trzeba być niezłym głąbem, żeby po samej tej reklamie nie zauważyć, że to wałek XDD No ale jak widać baranów nie brakuje

  4. Uwalniamy Lubelszczyznę od pisowskiej hańby

    no typowy wyborca pisu…. oby nigdy kasy nie odzyskał

Dodaj komentarz