Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tłumy wypoczywających nad jeziorami. Uwaga na wysokie temperatury (zdjęcia)

Upalna pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą, m.in. nad jeziorami w regionie. Należy jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas rekreacji.

Na podglądzie z kamer on line widać, że w Okunince nad Jeziorem Białym od rana są już tłumy wypoczywających, podobnie sytuacja wygląda nad innymi dużymi jeziorami w regionie.

Przy panujących upałach należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas przebywania na słońcu, a także w czasie kąpieli. Wysokie temperatury mogą stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Jak przetrwać upały?

Należy przede wszystkim ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, by nie dopuścić do przegrzania organizmu, a także pić dużo niegazowanej wody. Pamiętaj o lekkich, regularnych posiłkach, by nie obciążać dodatkowo organizmu i stosuj kremy z filtrem UV – uchroniące przed poparzeniem.

Pamiętaj również o nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych z filtrem i unikaj wysiłku fizycznego – może doprowadzić do odwodnienia, utraty minerałów, przegrzania organizmu lub udaru cieplnego. Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie, temperatura w nagrzanym aucie może sięgnąć nawet 60°C! Unikaj alkoholu, ponieważ odwadnia organizm. Noś jasną, lekką i przewiewną odzież, która wspomoże właściwą termoregulację.

 

Pamiętaj podczas wypoczynku o bezpieczeństwie nad wodą!

 

Podgląd z kamer on line na Jezioro Firlej

 

Tłumy wypoczywających nad jeziorami. Uwaga na wysokie temperatury (zdjęcia)

Tłumy wypoczywających nad jeziorami. Uwaga na wysokie temperatury (zdjęcia)

Tłumy wypoczywających nad jeziorami. Uwaga na wysokie temperatury (zdjęcia)

 

(fot. kamery on line, wideo Policja Kraśnik)

13 komentarzy

 1. Zobaczymy jak po powrocie z urlopów wzrośnie zachorowalność na wirusa. No ale żale będą do rządzących że nic z tym nie zrobili.

  • oczywiście, że wzrośnie. właśnie stąd teraz druga fala. ludzie na zasyfiałej plaży i w zasyfiałej wodzie pół metra od siebie, bez maseczek. nie wiem po cholerę te ograniczenia w sklepach i autobusach, jak pół Polski się spotka nad wodą bez żadnych ograniczeń…

  • Szkoda mi Was łykacie tą sciemę jak cegłę pelikan.

  • Bez względu na to ile osób zachoruje bądź umrze i tak nas zamkną. Otwórzcie oczy bo to jedna wielka hucpa i zamordyzm która odbywa się dzięki socjotechnice w mediach. Jak tak dalej będziecie bredzić i wierzyć to będziemy wszyscy niewolnikami. Kto myśli że przed wirusem może ochronić szalki albo chustka a takie są wymagania jest chory psychicznie i powinien się leczyć.

 2. Do Henryk Kwiatek, moi sąsiedzi byli tacy mądrzy jak ty, też gadali że to ściema to polityczny wirus nie dajcie się zniewolić itp. Pojechali do Włoch szybko nie wracali , jak wrócili to się im raptem poglądy odmieniły. Trzeba uważać dmuchać na zimne nie ubędzie nas!

  • Przestań bredzić. Mam rodzinę we Włoszech i poza zamordyzmem i odebraniem wolności oraz spiralą strachu nic się tam takiego nie działo co pokazywały nasze media. Nie nakręcaj czegoś co wystarczająco zostało nakręcone przez telewizje i inne media. Włącz myślenie, Jeżeli ktoś chce nas przestraszyć kościołem pełnym trumien uchodźców z przed 7 lat to musi być bardzo bezczelnym.

   • Bezczelnym to Ty jesteś podważając to, że ktoś zachorował czy zmarł z powodu Covida, który Ciebie jeszcze o szczęście nie dosięgnął. Powiedz to tym, którym członkowie rodziny przegrali z wirusem.

    • Powiedz mi po co robić szopkę i straszyć ludzi przez oszukiwanie ich. Pokazywanie trumien na całym świecie sprzed 7 lat i wmawianie że ludzie ci umarli na covid to zwykłe gnojstwo. Czego w tym nie widzisz bo nie rozumiem. Taka manipulacja powinna być karana. Jak ktoś robi takie rzeczy to nie wieże mu i tyle. Kpinę sobie z nas robią a tacy ludzie jak ty w to wierzą i jeszcze podtrzymują dezinformacje. Otwórz oczy kobieto bo jak długo można być ślepym i łatwowiernym.

 3. Istotne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia to choroba psychiczna dla zmyły nazywana głupotą (jedna z chorób współistniejących).

 4. Dziwnym trafem we Włoszech umarli ci którzy wcześniej zaszczepili się na grypę, przypadek nie sądzę,

  • W Niemczech była akcja szczepień masowych emerytów w grudniu. Osobiście znam przypadek że po szczepiące pogorszył się bardzo stan zdrowia 84 letniej pani. W ciągu 4 dni umarła. Było to w święta bożego narodzenia wiec na covid nie dało się dopisać.

 5. Odsyłam do filmów dr Jaśkowskiego na ten ten temat wyjaśnia on cała sytuację ze służbą zdrowia we Włoszech oraz zestawia dane umieralnosci na grupę w tym kraju, zamiast słuchać bajek w tv .

Wiadomości z info112