690 680 960

Tłumy na lotnisku, atrakcji nie brakuje. Trwa Świdnik Air Festival (zdjęcia)

Zorganizowany po trzech latach przerwy Świdnik Air Festival cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ciekawy program, jak też szereg dodatkowych atrakcji sprawiły, że w imprezie na trawiastym lotnisku w Świdniku biorą udział tysiące osób.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się największe wydarzenie lotnicze w naszym regionie, czyli Świdnik Air Festival. Impreza skierowana nie tylko do fanów wszelkiego rodzaju latających maszyn, lecz całych rodzin, ściągnęła prawdziwe tłumy. Teren trawiastego lotniska zapełniony jest zarówno mieszkańcami Świdnika, Lublina i okolicznych miejscowości, jak również osobami, które przyjechały z innych województw.

Wszelkie miejsca, gdzie można pozostawić auto, szczelnie zastawione są pojazdami. Aby skorzystać z atrakcji dla dzieci czy też punktów gastronomicznych, także trzeba odstać swoje w kolejce. Setki osób oglądają akrobacje samolotowe również z terenów poza lotniskiem.

Co chwila można podziwiać różnego rodzaju pokazy. Podzielono je na kilka bloków. Co ważne, odbędą się one także po zmroku.

(fot. lublin112)

26 komentarzy

 1. KIELAK KRÓL AKROBACJI, Kairys też doby, Czepiela, Choim no i Norbert Kasperek też pokazał podstawy na antyku. Komentator wieczorem pomylił lotnisko i ogłosił Mielec. Więcej nie komentował niż komentował. Ceny kosmiczne parking 20, bilet 50, ale to i tak udane pokazy po czteroletniej przerwie licząc od 2019. CÓŻ poniedziałek i liczenie szfankuje.

  • Bilety w przedsprzedaży były po 40, do tego było sporo zniżek – dla uczniów, emerytów, mieszkańców Świdnika, posiadaczy KDR. No i lepiej było już odżałować te dwie dychy za parking, niż czekać nie wiadomo ile na łut szczęścia i znalezienie wolnego miejsca. Żarcie skandalicznie drogie, srogie przegięcie.

   Pokazy miejscami rozwleczone trochę, mi się podobały „zabytki” – nie tylko Stearman, ale też LiM-y.

   Kurczę, nawet ci Brytyjczycy w motoszybowcach latali tak, że się człowiek zastanawiał, jak oni znoszą te przeciążenia.

 2. nie było mnie tam choć bardzo chciałem ale nie mogłem ,
  myślałem że uda mi się obejrzeć zdjęcia z tej imprezy , ale na 81 zdjęć jest może 5 % zdjęć samolotów. :-(((

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas