Terytorialsi doczekali się swojego znaczka pocztowego (zdjęcia)

We wtorek, 16 lutego w siedzibie głównej Poczty Polskiej odbyła się uroczysta promocja znaczka Wojsk Obrony Terytorialnej. Na znaczku przedstawiono żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej podczas szkolenia.

– Przyszło nam żyć w niełatwych czasach – jak nigdy wcześniej dzisiaj widzimy jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łączenie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym dzisiaj znaczkiem – powiedział podczas promocji gen. dyw. Wiesław Kukuła, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Generał wyraził swoje uznanie dla Prezesa i wszystkich pracowników Poczty Polskiej za wysiłek, jaki podejmują w ramach działań przeciwcovidowych.

– Poczta Polska podobnie jak WOT ma charakter terytorialny i jest obecna niemal w każdym miejscu Polski – dla wielu Polaków jest wręcz atrybutem państwa – dodał gen. dyw. Wiesław Kukuła.

Warto podkreślić, że obecnie ponad 160 pracowników Poczty Polskiej pełni Terytorialną Służbę Wojskową, a Poczta Polska, w opinii żołnierzy WOT, jest jednym z najlepszych pracodawców zatrudniających żołnierzy.

Na znaczku przedstawiono żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej podczas szkolenia. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis „WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ”, po przeciwnej stronie umieszczono hasło WOT: „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLIKO”.

Znaczek pocztowy Wojsk Obrony Terytorialnej o nominale 1,40 zł, jest znaczkiem obiegowym i został wydany w nakładzie 1 miliona egzemplarzy z możliwością dodruku. Znaczek został wydrukowany techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 25,5 mm. Dostępny będzie we wszystkich placówkach pocztowych na terenie Polski.

Promocji znaczka towarzyszy okolicznościowy datownik emisji filatelistycznej „Wojska Obrony Terytorialnej”, który będzie dostępny przez miesiąc od dnia promocji znaczka wyłącznie w placówce Poczty Głównej w Warszawie. Wraz ze znaczkiem została również wydana okolicznościowa koperta FDC (ang. first day cover) z naklejonym znaczkiem pocztowym, ostemplowana okolicznościowym datownikiem. Koperta FDC będzie wydana w nakładzie 1.370 egzemplarzy z przeznaczeniem do placówek specjalistycznych PP na terenie Polski, które zajmują się filatelistyką. Poczta Polska w ramach współpracy wydała ponadto folder okolicznościowy w nakładzie 200 szt.

(fot. WOT)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Te kolory mi się znacznie lepiej podobają (spokojny, czuwający żołnierz brąniący pokoju) niż niosące kolorowe flagi agresywne jędze wydzierające sie wy…ć i to jest wojna… dobrze, że jej nie zaznały bo inaczej by kwiczały.

 2. Brawo wy !!

 3. ksiołc prabuszcz

  no tylko teraz lizać „żołnierzyków” od spodu, klepnąć i wysyłać listy o pedofilii w kościele do watykanu .

 4. Kiedy „obrońcy” zaczną walczyć z USraelskim okupantem?

 5. No to oprócz ryngrafów i bojowych kropideł doszedł kolejny oręż. Armia czerwona już robi w pory

 6. Nowa taktyka Mariusza: zarzucimy wroga znaczkami!

 7. Macierewicz popadł w niełaskę i na znaczek niestety nie trafił…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja