Policjanci uratowali 80-latkę z płonącego domu (zdjęcia)

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Mundurowi jako pierwsi dotarli na miejsce, gdzie ogniem objęty był dom, a w środku znajdowała się 80-latka.

Do pożaru doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Pawłów w gminie Rejowiec Fabryczny w powiecie chełmskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.

Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci z komisariatu w Rejowcu Fabrycznym. Sierżant Przemysław Dygas i posterunkowy Kamil Choma bez chwili wahania weszli do środka, aby sprawdzić czy przebywają tam jakieś osoby. Liczyła się każda chwila, gdyż dom był zadymiony, a na dachu widoczne były płomienie ognia. W środku domu objętego ogniem znajdowała się 80-letnia kobieta mająca problemy z poruszaniem się oraz jej sąsiad.

Mężczyzna próbował pomóc starszej pani wyjść z domu. Funkcjonariusze ewakuowali te osoby na zewnątrz i udzielili seniorce pomocy. Wrócili jeszcze do środka, aby sprawdzić czy nie ma tam więcej osób i odłączyć od instalacji butlę z gazem, którą wynieśli na zewnątrz.

Na miejscu interweniowali strażacy, którzy ugasili pożar. Najprawdopodobniej dzięki szybkiej reakcji mundurowych 80-latka nie odniosła obrażeń w tym zdarzeniu. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

(fot. Policja Chełm)

Jeden komentarz

  1. 👍👍👍👍👍

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”