Policjanci uratowali 80-latkę z płonącego domu (zdjęcia)

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Mundurowi jako pierwsi dotarli na miejsce, gdzie ogniem objęty był dom, a w środku znajdowała się 80-latka.

Do pożaru doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Pawłów w gminie Rejowiec Fabryczny w powiecie chełmskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.

Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci z komisariatu w Rejowcu Fabrycznym. Sierżant Przemysław Dygas i posterunkowy Kamil Choma bez chwili wahania weszli do środka, aby sprawdzić czy przebywają tam jakieś osoby. Liczyła się każda chwila, gdyż dom był zadymiony, a na dachu widoczne były płomienie ognia. W środku domu objętego ogniem znajdowała się 80-letnia kobieta mająca problemy z poruszaniem się oraz jej sąsiad.

Mężczyzna próbował pomóc starszej pani wyjść z domu. Funkcjonariusze ewakuowali te osoby na zewnątrz i udzielili seniorce pomocy. Wrócili jeszcze do środka, aby sprawdzić czy nie ma tam więcej osób i odłączyć od instalacji butlę z gazem, którą wynieśli na zewnątrz.

Na miejscu interweniowali strażacy, którzy ugasili pożar. Najprawdopodobniej dzięki szybkiej reakcji mundurowych 80-latka nie odniosła obrażeń w tym zdarzeniu. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

(fot. Policja Chełm)

Zobacz również

1 komentarz

 1. 👍👍👍👍👍

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika