Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Tankował paliwo na koszt firmy jako „wynagrodzenie”. Nie był zadowolony z rozliczeń finansowych

Mieszkaniec Chełma odpowie przed sądem za tankowanie paliwa na koszt firmy, z którą współpracował. 30-latek wykorzystywał do tego celu służbową kartę i samochody pracodawcy. Pokrzywdzony oszacował straty na niemal 7000 zł.

Kryminalni z chełmskiej komendy w miniony czwartek zatrzymali 30-letniego mieszkańca Chełma w związku z wielokrotną kradzieżą paliwa. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna świadczył pracę dla jednej z firm transportowych.

– W okresie od sierpnia 2023 r. do stycznia bieżącego roku kilkanaście razy zatankował paliwo do celów prywatnych. Korzystał przy tym ze służbowej karty do tankowania i pojazdów pracodawcy. W trakcie rozmowy z policjantami powiedział, że traktował to jako wynagrodzenia, gdyż nie był zadowolony z rozliczeń finansowych z firmą. Swoim przestępczym procederem spowodował straty na kwotę blisko 7 tysięcy złotych – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Zatrzymany przez mundurowych mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży, przywłaszczenia mienia oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce sprawą 30-latka zajmie się sąd.

3 komentarze

  1. Ponad klocek na paliwo miesięcznie…? Ja myślę, że jakby przestał się wozić prywatnie w takich ilościach to by mu nie przeszkadzała „niewystarczająca pensja”.

  2. bo sprzedawal rodzinie znjomym paliwo i pewnie ktos pozazdroscil i go podkablowal

  3. a to tak nie można ??? hm.. ja tak robiłem kilka lat, nigdy nikt mi nic nie powiedział… nigdy nie zapłaciłem złotówki za to… hm… kurde nawet nie czuje się winny… myślałem że jak firma rypie mnie przy wypłacie to ja ją też mogę rypać

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport