Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Taki przejazd przez skrzyżowanie może doprowadzić do wypadku (wideo)

Kilka dni temu nasz Czytelnik zarejestrował kierowcę, który zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej na jednym ze skrzyżowań w Lublinie. Pamiętajmy, że tego typu zachowanie niesie ze sobą ryzyko spowodowania poważnego wypadku.

Na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Romera ignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej jest przyczyną większości zdarzeń drogowych. Kierowca opla, który poruszał się w kierunku ul. Romera zignorował czerwone światło i niewzruszony pojechał dalej. Tego typu zachowanie może prowadzić do przykrego w skutkach zdarzenia drogowego.

Przypominamy, że niestosowanie się do sygnałów świetlnych przez kierującego pojazdem wjeżdżającego za sygnalizator, kiedy jest to zabronione, zagrożone jest mandatem od 300 do 500 zł oraz punktami karnymi.

Ku przestrodze!

 

(fot. wideo nadesłane Kacper)

20 komentarzy

 1. Jak w Paragwaju. Przepustowość przede wszystkim 😀

  • Albo w Gruzji . Ta sygnalizacja służy tylko do ozdoby miasta .

   • W jakiś przewodniku po Włoszech, było pięknie napisane: […] „Czerwone światło to tylko sugestia, nie reguła” 😀

    • …daleko za wschodnią granicą nasi krajanie poszukują wzorców raczej…

     Kolejny po kierowcy forda z ronda na Czubach… Do trzech razy sztuka

 2. Już od dłuższego czasu wypowiadam się o postępującym lekceważeniu przepisów ruchy drogowego.
  Zaczęło się od przekraczania prędkości, następnie rutyną stało się przejeżdżanie na czerwonym świetle (z zieloną strzałką) bez zatrzymania. Normą stało się także parkowanie na chodnikach, trawnikach i drogach pożarowych. Zwyczajna stała się jazda rowerami po chodnikach. A po alejkach wewnątrzosiedlowych nawet jazda samochodami po chodnikach.
  Przy tak niewydolnym systemie kontroli drogowej, połączonej ze śmiesznej wysokości mandatami to, że „życiowe” stanie się przejeżdżanie na czerwonym jest tylko kwestią czasu.
  Patrząc inaczej: Skoro żółte światło (sygnał zabraniający wjazdu) stało się dla kierowców zielone, to dlaczego czerwone nie miałoby także być zielonym?

  • Franiu – problemem jest mentalność i tego nie zmienisz. Na krótką metę rozwiązaniem jest nie wysokość mandatów (chociaż dla większości, np. 500 PLN to pokaźna kwota do wyrzucenia w błoto), ale nieuchronność kary. Dopóki takie typy nie będą pewni, że nie uda im się bezkarnie przesmyknąć przez skrzyżowanie na późnym pomarańczowym, czy skrócić sobie drogę chodnikiem, dopóty będziemy oglądać takie obrazki jak wyżej. Tylko jak to zrobić?
   Samo piętnowanie niewłaściwe nie jest, ale to tylko bicie piany.

 3. Janusz komentarzy

  Po prostu mandaty za taką jazdę są za małe. Jak by było po 2 – 3 tys. za atak na czerwone, to i by się w większości skończyły takie przejazdy.

  • Jak będziemy zarabiać 20 tysięcy to jestem za.

  • Gdyby nie durne prawo że należy osobiście zgłosić takie zdarzenie , to policja po obejrzeniu takiego nagrania z automatu wzywałaby takiego idiotę po mandat , albo kierowała sprawę do sądu .

   • Gdyby policja w tym mieście prowadziła jakaś prewencję poza jednostkowymi pomiarami trzeźwości i prędkości, to takich sytuacji by nie było. Ludzie czują się bezkarni. Tu nie chodzi o wysokość mandatu, tylko o szanse na jego dostanie a ta jest niewielka.

 4. Ciekawy jestem dlaczego jadący kawałek niżej – od strony Lubelli w stronę Czubów nie ustępują pierwszeństwa jadącym od Medalionów skoro znaki pionowe i poziome to nakazują?! Ja rozumiem, że korek, ale te buce nawet nie raczą NIKOGO wpuścić. Może tym bym się zainteresować???

  • Pewnie dla tego, że ci co jadą od Medalionów muszą zmienić pas ruchu a co za tym idzie ustąpić pierwszeństwa znajdującym się na tym pasie.

 5. Oglądając ten filmik mój liberalizm dla błędów kierowców się wyczerpał i dałbym z najwyższej półki. To nie głupota ale igranie z życiem lub zdrowiem innych i swoim.

 6. Te filmiki, które od dłuższego czasu są zamieszczane powinny mieć droga redakcjo dopisek „Policjo, weź się obudź!”

 7. gęsia i Jana Pawła rano to samo orkana i krąsnicka tam już to norma jak jest zielone wjeźdzając do lublina trzeba poczekać aż zjadą Panowie z miasta w orkana no i oczywiście mpk na ostatku bo mpk ma zawsze zielone tak jak notoryczne jechanie na czerwonym z zana w armi krajowej ty masz zielone a tu mpk jedzie jeszcze

  • Żeby notorycznie MPK to robiło co Ty opisujesz , to rzadko się spotyka . Proponuję przyjrzeć się naklejkom na autobusach . Tam pisze do którego przewożnika należy autobus . A jest ich kilku oprócz MPK .

   • Potwierdzam, MPK. Ale to się tak wydaje bo jest ich najwięcej, jednak to ich przewaga.

 8. A troszkę dalej na tymczasowym skrzyżowaniu Diamentowej z Krichmalną jadąc od Jana Pawła jakiś intelygent umieścił znak droga jednokierunkowa który robi za znak nakaz jazdy prosto. Podwójna ciągła jest ledwie widoczna i często ktoś tam skręca w lewo przez co tworzą się korki na remontowanym odcinku. Może by lublin112 tam podjechał i zrobił fotkę jak nasi budowlańcy oznaczają skrzyżowania.

 9. Tam nie tylko takie sytuacje stwarzają zagrożenie ale też samo skrzyżowanie.

  • skrzyżowanie jak skrzyżowanie nic w nim nadzwyczajnego, skoro stanowi dla ciebie zagrożenie to najwidoczniej znalazłeś prawo jazdy w paczce chipsów, lepiej je oddaj i się przesiądź do spacerówki.

Z kraju