Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ta metoda niestety nadal działa. Oszuści wyłudzili ponad 50 tys. złotych

Mieszkaniec gminy Milanów po kontakcie telefonicznym z mężczyzną podającym się za policjanta stracił ponad 50 tysięcy złotych. Poszkodowany wykonywał polecenia oszusta, przekazując mu login i hasło do bankowości elektronicznej.

W minioną środę do dyżurnego parczewskiej komendy zgłosił się 46-letni mieszkaniec gminy Milanów. Mężczyzna poinformował policjantów o utracie pieniędzy z rachunku bankowego. Z jego relacji wynikało, że zadzwonił do niego mężczyzna padający się za policjanta z Wydziału Śledczego. Oszust wylegitymował się i poprosił o potwierdzenie swojej wiarygodności dzwoniąc na numer alarmowy 997.

Mężczyzna nie rozłączając się z rozmówcą, z telefonu stacjonarnego zadzwonił na 997. Po chwili oczekiwania na linii otrzymał potwierdzenie, że wskazany przez niego policjant aktualnie znajduje się w służbie. Następnie 46-latek został przełączony do policjanta kierującego działaniami i tam usłyszał, że pieniądze na jego koncie są zagrożone i jak najszybciej należy zabezpieczyć znajdujące się na nim środki.

Niestety 46-latek wykonywał polecania rozmówcy. W trakcie ponad dwugodzinnej rozmowy podał fałszywemu policjantowi login i hasło do swojej bankowości elektronicznej. Po zakończonej rozmowie telefonicznej ostatnią rzeczą, którą miał zrobić to wyłączyć telefon i do następnego dnia rano nie wchodzić ani nie logować się na konto bankowe. Tak też uczynił.

Gdy obudził się następnego dnia i uruchomił telefon, zadzwoniła do niego pracownica banku w celu potwierdzenia wykonywanych transakcji – czemu zaprzeczył. Wtedy dowiedział się, że padł ofiarą oszustwa. Sprawę zgłosił natychmiast na policję. Teraz wyjaśnieniem okoliczności przestępstwa oraz poszukiwaniem sprawców zajmują się parczewscy kryminalni.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Prowincja za tępa.

 2. Żeby tak się znalazł ktoś, kto chciałby ukraść moje zadłużenia w bankach… dowolną metodą… 😆

 3. Parczewscy kryminalni zajmą się zgłoszeniem, bo nie mają wyboru, muszą.
  Ale niech się dureń nie łudzi, że znajdą oszustów i jego pieniądze.
  Za miesiąc, dwa, otrzyma powiadomienie mniej, więcej, takiej treści: „z powodu nie wykrycia sprawcy, umarza się postępowanie w sprawie…”.

 4. ..bili ci u nas dostatek.

 5. Znowu! Co za ciemnota???

 6. Typowy wyborca piau , wierzy we wszystkoooo

 7. Ja na ten przykład karał bym tych co tak się dali zrobić.

Z kraju