Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Szykują się do remontu kolejnych dróg w powiecie lubartowskim. Prace mają potrwać do jesieni

Niebawem rozpoczną się prace związane z remontem trzech odcinków dróg powiatowych w okolicach Lubartowa. Stan każdej z nich jest fatalny. Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

W środę w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie podpisana została umowa na remont kolejnych dróg powiatowych. Tym razem nowa nawierzchnia pojawi się na trzech odcinkach. Łącznie jest to ponad 6,5 km. W wydarzeniu wzięli udział starosta Tomasz Marzęda, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Grzegorz Jaworski oraz przedstawiciel wykonawcy, dyrektor lubelskiego oddziału firmy Strabag Marcin Zieliński.

Jak wyjaśnia Tomasz Marzęda, oznacza to początek prac przy tym bardzo trudnym i ambitnym zadaniu. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców różnych częściach powiatu. Starosta lubartowski podkreśla, iż remont każdej drogi powiatowej jest istotny, jednak mieszkańcy wskazywali, że szczególne znaczenie ma odcinek z Kozłówki do Dąbrówki. Jest to bowiem najkrótsza droga do Lublina, lecz w tym przypadku dochodzi do tego aspekt turystyczny. W sezonie wiele osób korzysta z tej trasy odwiedzając Lasy Kozłowieckie.

Oprócz tego dwukilometrowego odcinka, modernizacja obejmie też 1,6 km drogi między Łucką a Kaznowem. Tu wskazano na fatalny stan drogi, szczególnie w miejscu, gdzie są niebezpieczne zakręty. Natomiast na trasie między Lipniakiem a Górką w gminie Kock nową, równą nawierzchnię zyska prawie trzykilometrowy odcinek. Łączna wartość inwestycji wynosi 16,3 mln zł, z czego starostwo pozyskało dofinansowanie z Pogramu Inwestycji Strategicznych w kwocie blisko 12,7 mln zł. Prace mają się zakończyć w ciągu 10 miesięcy.

Szykują się do remontu kolejnych dróg w powiecie lubartowskim. Prace mają potrwać do jesieni

(fot. GSV, SP Lubartów)

16 komentarzy

 1. Między Łucką a Kaznowem to mało sprecyzowana informacja. Odcinek jest naprawdę długi. Szkoda, ze starostwo zapomina cały czas o odcinku od DK19 do Sernik, bo jeszcze trochę i rowerzyści zaczna jeździć chodnikiem, żeby sie nie zabić.

 2. Haha 1,6 km Łucka-Kaznów…. Dobrze, że nie 16metrów. No tak, powód jest do otwierania szampana.

 3. oj cos mi sie wydaje ze tam w kozlowce to jest wiecej jak 2 km tej smiesznej i kompromitujacej powiat lubratowski jezdni,mysle ze blissko 4 km

  • Jakieś dwa lata temu zrobiono najgorszy wtedy odcinek biegnący przez las, to co zostało od tamtej nowej drogi do skrzyżowania w Kozłówce może mieć akurat 2 km, pozostanie jeszcze jakieś kilkaset metrów fatalnej nawierzchni w samej Dąbrówce. Dobrze że w końcu to robią, bo jak ruszą prace przy S19 na lubartowskim odcinku, to pewnie spora część ruchu do Lublina przeniesie się na tą drogę.

 4. ale szacunek i uklon dla rzadzacych ze w koncu cos sie zmieni,co sezon od wiosny do jesieni czesto jezdze to trasa rowerem z lublina do kozlowki i zawsze mnie zastanawialo jak to mozliwe zeby w tych czasach byly takie drogi, drogi po ktorych jezdzi masa ludzi tam mieszkajacych gosci,wiec to bylo posmiewiskiem,

 5. A odcinek Firlej – Kamionka to równiutka autostrada?

  • I też turystyczna, i jeszcze wiadukt nad dk19

  • Dokładnie , na tym klepisku to nawet idąc można sobie krzywdę zrobić … nie wspomnę już o samochodach czy rowerach…
   A codziennie jeździ tam naprawdę dużo samochodów…

 6. 6,5 km w 10 miesięcy… mają rozmach skubańce?

 7. --------------------

  co to za chłop po środku ? z wyglądu jak Lou Gramm

 8. kasa na wille rozdana, wiec starczylo tylko na 6,5km, to chyba zart

 9. Szkoda, że korzystając z usług tej firmy wspieramy oligarchów rosyj i kraj, ktory najeżdża inne. Szkoda, że nic się nie uczymy…ech

 10. tak jak zwykle wybory się zbliżają i coś próbują zrobić ale faktycznie gdzie potrzebne są remonty dróg to wcale urzędnicy nie zwracają uwagi lub nie chcą wracać , odcinek Firlej – Kamionka pierwsze 4 Kilometry od strony miejscowości Firlej to wizytówka całego sprawnego zarządzania drogami powiatu Lubartowskiego , gratuluję za profesjonalne zarządzanie na drodze jak to można nazwać drogą Łata na Łacie i Dziura w Łacie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo