Szykują się do przebudowy drogi krajowej nr 63. Chcą poznać zdanie mieszkańców

Mieszkańcy gmin Łuków, Gołaszyn i Wiśniew będą mogli w przyszłym tygodniu poznać szczegóły planowanej przebudowy drogi krajowej nr 63. Na miejscu będzie też można zgłaszać swoje uwagi i wnioski do obecnego projektu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała na lata 2020-2022 gruntowną przebudowę drogi krajowej nr 63 na odcinku od Łukowa do granicy z województwem mazowieckim. Z uwagi na niezbyt duży ruch, nadal będzie to droga jednojezdniowa, z pasami jezdni o szerokości 3,5 m. Jednak na odcinkach zabudowanych na środku jezdni pojawi się dodatkowy pas manewrowy. Do tego chodniki, przy czym w miejscowościach ich rozplanowanie dostosowano do istniejących budynków, zaś poza terenem zabudowanym do zatok autobusowych. Na całej długości przebudowywanego odcinka, zaprojektowano też ścieżkę rowerową.

Zakres inwestycji obejmuje również przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych. W projekcie przewidziano budowę miejsca do zawracania pojazdów ciężarowych, autobusów szkolnych oraz pojazdów utrzymania i służb komunalnych, oraz stanowisk do kontroli i ważenia pojazdów w postaci zatok oddzielnych dla każdego kierunku ruchu. Do poszczególnych samorządów trafiły już materiały informacyjne dotyczące inwestycji. Jednak zanim rozpocznie się dokładne projektowanie, inwestor chce poznać zdanie mieszkańców na ten temat.

Podczas spotkań projektanci będą omawiać proponowane rozwiązania techniczne trasy. Osoby, które mają uwagi, jak też chcą złożyć swoje wnioski, będą mogli to zrobić w przyszłym tygodniu. W poniedziałek 17 grudnia o godz. 16 spotkanie dla mieszkańców z terenu miasta i gminy Łuków odbędzie się w Urzędzie Miasta przy ul. Józefa Piłsudskiego 17. We wtorek podobne spotkanie o godz. 16 zaplanowano w Zespole Szkół w Gołaszynie, natomiast 20 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Starych Okninach. Wnioski zebrane podczas spotkań informacyjnych zostaną przeanalizowane przez wykonawcę dokumentacji projektowej, a uzasadnione i zaakceptowane przez GDDKiA będą wprowadzone do opracowania.

(fot. GDDKiA)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Kiedy remont Wallenroda?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport