Szkoła na Felinie będzie znacznie większa. Pomieści kolejnych 500 uczniów

Coraz bliżej rozstrzygnięcia przetargu na rozbudowę szkoły na Felinie. Miasto zapoznało się ze złożonymi ofertami i wiadomo już, że wszystkie mieszczą się w kwocie, jaką przeznaczono na ten cel.

Lubelski Urząd Miasta szykuje się do kolejnej inwestycji, tym razem chodzi o rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Jagiełły na Felinie. Dzisiaj zapoznano się z ofertami firm, zainteresowanych wykonaniem tego zadania. Plan zakłada dobudowę nowego skrzydła budynku, w którym zlokalizowane zostanie 16 klasopracowni wraz z niezbędnymi zapleczami. Do tego dochodzi część administracyjna, pomieszczenia socjalne oraz ogólnego przeznaczenia i sala do gimnastyki korekcyjnej. Całość ma być podpiwniczona, w pomieszczeniach poniżej poziomu gruntu znajdą się szatnie i pomieszczenia techniczne.

Planowany segment ma mieć kształt litery „L” i zostanie zlokalizowany po północno-zachodniej stronie istniejącego budynku. Nowa część szkoły ma być niezależna od istniejącego obecnie budynku, jednak połączona ze szkołą korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami. Do tego dochodzi segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 m2 z nowoczesną kuchnią oraz stołówką dla 184 uczniów. Nowa część kuchenna ma umożliwić przygotowywanie i wydawanie 1500 posiłków dziennie.

Oczywiście całość ma być spójna ze sobą i dopasowana nie tylko wysokością, ilością kondygnacji i wyglądem elewacji do istniejącej szkoły, ale także kolorystyką i kształtem dachu. Zaplanowano, że w nowej części znajdzie się miejsce dla 500 dzieci. Wiadomo już, że nie powinno być problemu z wyborem wykonawcy. Do przetargu zgłosiło się 7 wykonawców i wszystkie złożone oferty mieszczą się w przeznaczonej na ten cel przez miasto kwocie.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Wreszcie po tylu latach chodz dzielnica i tak traktowana po „macoszemu” od zawsze

 2. Zdalnych to i 1500 pomieści

 3. Niż demograficzny jest więc po co szkołę rozbudowywać?

 4. Większa szkoła to radość dla covidu. Będzie miał kogo zarażać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!