Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Szedł z dziewczyną na basztę, wyciągnął pistolet i strzelił. Wandala szuka teraz policja (foto)

Szedł z dziewczyną za rękę, wyciągnął zza paska przedmiot przypominający pistolet i strzelił do szklanej tablicy. Sprawą zajmują się teraz policjanci.

W ubiegłym tygodniu pracownicy Kazimierskiego ośrodka kultury, promocji i turystyki zauważyli uszkodzoną tablicę informacyjną ustawioną przy baszcie. Z pierwszych oględzin wyglądało, jakby do niej ktoś strzelał. Ponieważ teren ten jest monitorowany, przystąpiono do przeglądania nagrań.

Jak się okazało, zdarzenie miało miejsce w środę około godziny 18:35. Kamery zarejestrowały trzy osoby poruszające się popularnym szlakiem turystycznym. Idący za rękę z dziewczyną młody mężczyzna nagle zatrzymał się, wyciągnął zza paska przedmiot przypominający pistolet i strzelił do szklanej tablicy. Następnie cała trójka jak gdyby nigdy nic udała się na basztę.

O sprawie poinformowana została policja. Funkcjonariusze wykonali na miejscu zdarzenia oględziny. Wynika z nich, że mężczyzna strzelał z wiatrówki. Obecnie trwają jego poszukiwania. Naprawa szklanej informacji będzie kosztować około 2 tysiące złotych.

Szedł z dziewczyną na basztę, wyciągnął pistolet i strzelił. Wandala szuka teraz policja (foto)

(fot. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki/Polsat)

23 komentarze

  1. Ona będzie następna

  2. Pogratulować monitoringu.
    Był tak pewny swojej bezkarności, że rozbił witrynę i spokojnie poszedł na basztę. Wiedział, że nikt go nie będzie niepokoił.

  3. co za bajok latający z klamą – wiatrówką xD

  4. Monitoring super, tak jak ten w parku ludowym.Fontannę zniszczyli a niech tam przecież działa, tablica rozwalona no trudno trochę jeszcze widać.

  5. Romek ***** pis

    ju toking tu mi tablico ?

  6. Gdyby ludzie nosili tablice rejestracyjne – wtedy łatwiej byłoby zidentyfikować taką osobę. No i na używanie wiatrówki/nożyczek/zapałek i zszywacza do papieru powinno być obowiązkowe OC.

Z kraju

Sport