Ruszyły pierwsze prace przy budowie obwodnicy Dęblina (zdjęcia)

Obwodnica Dęblina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801 Puławy – Warszawa pobiegnie przez miasto, jednak ma znacznie usprawnić ruch pojazdów oraz poprawić bezpieczeństwo. Właśnie rozpoczęła się jej budowa.

W Dęblinie rozpoczęły się prace związane z realizacją inwestycji, na które miasto czeka od kilkudziesięciu lat. Chodzi o obwodnicę miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801. Trasa będzie miała ok. 4,7 km długości i 7 m szerokości. W jej ciągu powstanie 8 skrzyżowań w tym 3 o ruchu okrężnym, 1,5 km dróg zapewniających dojazd do posesji, a także chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz drogi rowerowe.

Obwodnica ma się zaczynać na granicy Dęblina i gminy Stężyca, czyli na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicą Tadeusza Kościuszki. Następnie pobiegnie wzdłuż ulic Cichej, Słonecznej i Towarowej do ulicy 15 PP Wilków. Przebudowana ma zostać również ul. Podchorążych do przejazdu kolejowego. Obecnie firma Strabag Polska prowadzi tam prace przygotowawcze oraz wycinkę drzew, które kolidują z budową.

Jak wyjaśniała burmistrz Dęblina Beata Siedlecka w trakcie podpisywania umowy z wykonawcą, plany powstania obwodnicy miasta sięgają 1970 roku. W stworzonym wówczas pierwszym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego ujęto już plan tej trasy. Inwestycja jest częścią rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 801 na odcinku od granicy województwa do drogi ekspresowej S12. Nowy przebieg drogi wojewódzkiej pozwoli na udrożnienie ruchu w Dęblinie. Do tego poprawi się bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak też kierowców.

(fot. ZDW)

2 komentarze

  1. Wreszcie są realizowane inwestycje a nie obiecanki cacanki i jedynie ograbianie państwa i obywateli. Tak trzymać,

  2. udrażnianie miasta to by się odbyło jakby tunel na Podchorążych po torami wykonali, w tym zarządzie wojewódzkich dróg to sami nieudacznicy zasiadają

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu