Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Szedł ulicą i zauważył rower, który mu się spodobał. Ukradł go

24-latek odpowie za kradzież roweru wartego 1000 zł. Mężczyzna wykorzystał fakt, że jednoślad nie był w żaden sposób zabezpieczony. Na szczęście policjanci zatrzymali „amatora cudzego mienia” oraz odzyskali skradziony rower.

Pod koniec września tego roku mieszkanka Białej Podlaskiej zgłosiła się do policjantów. Kobieta opowiedziała, że nieznany sprawca ukradł jej rower. Dodatkowo, poinformowała, że rower ten pożyczyła od swojego narzeczonego, aby nim dojechać do pracy. Niestety, nie zabezpieczyła go w żaden sposób, gdy wchodziła do budynku. Wartość straty oszacowano na tysiąc złotych.

– Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Ustalili, że udział w tej sprawie może mieć 24-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad, który był pozostawiony w pomieszczeniu gospodarczym należącym do członka jego rodziny – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że idąc ulicą zauważył rower, który mu się spodobał. Wykorzystał fakt, że nie był on w żaden sposób zabezpieczony i po prostu zabrał go ze sobą.

– W miniony piątek mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

3 komentarze

  1. co to za jazda rowerem gdzie siodlo jest pol metra nad kierownica!

    • Pozycja na rowerze może być bardziej czy mniej pionowa (jak kto woli), ale ważniejsza jest odpowiednia odległość pomiędzy siodełkiem, a korbą. Na rowerze najbardziej pracują nogi i to o ich optymalną pracę należy bardziej zadbać.
      Tobie nie podoba się zbyt wysoko umieszczony siodełko, ale mnie „bolą nogi”, gdy ktoś ma zbyt nisko i kolanami bije się po brodzie.

  2. Kiedy bedą za takie rzeczy ręce ucinali?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo