Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szedł jedną z ulic Lublina bez butów, stopy miał pokryte śniegiem i lodem. Pomogli mu policjanci

We wtorek rano lubelscy policjanci pomogli mężczyźnie, który szedł bez butów jedną z ulic miasta. Mundurowi wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego oraz zorganizowali pomoc dla 35-latka.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 7:30 na jednej z ulic Lublina. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji patrolujący miasto zauważyli mężczyznę idącego bez butów.

Był to 35-latek, obecnie bezdomny. Miał on stopy pokryte śniegiem i lodem, przez co nie mógł założyć swoich butów, które miał również przemoczone. Policjanci na miejsce wezwali zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy medycznej 35-latkowi.

Funkcjonariusze skontaktowali się z jednym z ośrodków wsparcia dla osób bezdomnych. Z ośrodka zorganizowali dla 35-latka nowe obuwie i ciepłe skarpetki. Mundurowi przekazali bezdomnemu informację o najbliższych miejscach, gdzie może otrzymać pomoc, zjeść ciepły posiłek i przenocować w ciepłych warunkach.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. Widocznie oglądał wczorajszy odcinek Klanu.
  To wszystko przez Covid coś ludziom się z głową robi.

 2. Lepiej iść bez butów, niż jechać bez mózgu, z gębą w telefonie czy klapkami na oczach. Ten pierwszy przypadek, to incydent. To dalej, występuje nagminnie, coraz częściej i w większym natężeniu.
  Nawet już za chwile, na tym forum, pojawią się głosy poparcia dla tych drugich.

 3. A w jakim celu wezwano zespół ratownictwa medycznego? Żeby co ?? Od takich przypadków są ośrodki i świetnie przecież działający system opieki społecznej.

  • A bo może miał odmrożenia. Albo inne schorzenia, nie pierwszy raz po komentarzu widać żeś bar_an.

 4. 35 lat i bezdomny to młody koleś nawet jak bez szkoły to tyle jest roboty że stać by go było na stancje ,jedzenie, opłaty a w szczególności buty zimowe.

  • Chyba ze dostal dobry spadek po rodzicach na minus

  • Nie każdego utrzymują rodzice i prowadzą za rękę całe życie. Wstawaj od komputera bo mama kakałko zrobiła i stygnie?

   • Widac ze to tobie mama kakao robila. Mozesz byc na swoim a komornik cie znsjdzie za dlugi rodzicow teraz ponial

 5. Znam takiego ma 26 lat i troche dlugu nie swojego

 6. Wiadomo, fschód, he he he

 7. Tak się kończy utrata pracy i problemy finansowe jak ktoś nie ma własnego domu tylko przez całe życie wynajmuje i wiek człowieka tu nie ma znaczenia. Zalegasz z opłatami i nawet nie wiesz kiedy lądujesz pod mostem. Z własnego domu tak szybko nie wylecisz a wynajem mieszkań przez takich pół bezdomnych może się źle skończyć. Stąd już tylko jeden krok do bezdomności.

 8. są schroniska i noclegownie dla bezdomnych, ale tam trzeba być trzeźwym
  tyle na ten temat
  czyli – ***

 9. Jakby zwiał z bogdanki