Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ponowna zmiana organizacji ruchu na ul. Janowskiej, w rejonie wiaduktu kolejowego

Za tydzień kierowcy muszą liczyć się z kolejną zmianą organizacji ruchu w rejonie remontowanego wiaduktu kolejowego na ul. Janowskiej. Tym razem pojazdy będą przepuszczane wahadłowo.

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że w dniu 22 lutego 2021r. od godz. 7.00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ul. Janowskiej w rejonie wiaduktu kolejowego.

Jezdnia pod wiaduktem zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. Zamknięty zostanie pas do jazdy w stronę Zalewu Zemborzyckiego, ruchem sterować będzie sygnalizacja wahadłowa.

Utrudnienia potrwają do dnia 27 lutego br. do godz. 15.00.

(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

 1. No właśnie mi ostatnio czegoś brakowało w Waszych relacjach. A to już przecież z tydzień minął, a o Janowskiej cisza.

 2. Podano już nowy „ostateczny” termin oddania obu inwestycji?

  • @Mundry – oczywiście, że podali datę zakończenia wszystkich inwestycji.
   Jest to dzień 29 lutego.
   Jednocześnie wydali oświadczenie, że nie są odpowiedzialni za to, że obecny rok nie jest przestępny 🙂

  • Olgierd Jedlina

   Pewnie debatują nad tym, którą budowę najpierw hucznie ogłosić za ukończoną. Pewnie będzie ta nad Drogą Męczenników Majdanka.

 3. Kiedy ten cyrk się skończy??

 4. „Za tydzień kierowcy muszą liczyć się” – jak zwykle tylko kierowcy. Piszecie tak jakby drogą mogli poruszać się tylko kierowcy. Z tego co wiem, to na tamtej drodze nie obowiązuje zakaz: ruchu kolumn pieszych, zakaz jazdy rowerem, poruszania się konno, czy zaprzęgiem, pędzenia zwierząt itp.
  Dlaczego spośród tak wielu uczestników ruchu drogowego, dla których tamta droga służy, wymienia sugeruje się, że to utrudnienie dotyczy tylko jednego rodzaju sposobu poruszania się?
  Niebawem pojawią się UDT, które także będą poruszały się drogami (jezdniami lub chodnikami – w zależności od dopuszczalnej prędkości obowiązującej na drodze), więc czy też tacy użytkownicy drogi będą pomijani?

  • droga – wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;

   nawet w definicji drogi ani razu nie pojawia się określenie, że ma ona służyć „kierowcom”. Jest napisane ogólnie, że pojazdom – czyli wszystkim pojazdom, tak, więc: rowerzystom, motorowerzystom, woźnicom oraz kierującym pojazdami silnikowymi (motocyklami, samochodami), tj. kierowcom (pod warunkiem, że mają uprawnienia). Bo kierujący bez uprawnień, to Drogowa Ameba, a nie kierowca.

 5. kuwa jak długom te dzbany jeszcze bedo remontowac

 6. to jest chore! jak można tak długo remontować głupi wiadukt to samo na diamentowej!? w normalnym kraju dowalili by taką karę za przekroczenie terminu że 3 razy by zbankrutowali! ale co tam pkp to stan umysłu! lecą godzinki …pracę trzeba „szanować” co tam że pół Lublina jest wkur…. na zaistniałą sytuacje!

 7. Hahahah. Inwestycja by PKP. Ciekawe czy osoby tworzące przetarg na tą inwestycję tak samo remontują swoje wille czy mieszkania? Ale co tam przecież to publiczne pieniądze – można doić.

 8. Może by tak upublicznić umowę na publiczne (pkp z podatków, dotacji i biletów żyje, czyli z pieniędzy publicznych) pieniądze, a w szczególności paragraf o karach za niedotrzymanie terminu zakończenia robót?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo