Szczeniak wyrzucony z jadącego auta, potrąciły go trzy kolejne pojazdy. Jest nagroda za pomoc w ustaleniu sprawcy

W ubiegłym tygodniu, w okolicach Łukowa, z jadącego samochodu został wyrzucony szczeniak. Po zwierzęciu przejechały jeszcze trzy samochody. Psa nie udało się uratować, trwa poszukiwanie świadków.

Podwarszawska Fundacja dla Szczeniąt Judyta wyznaczyła nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawcy wyrzucenia szczeniaka z jadącego auta. Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w okolicach Łukowa. Chwilę później po psie przejechały trzy inne samochody.

Szczeniakiem zaopiekowała się jedna z mieszkanek, następnie trafił on pod opiekę lekarzy weterynarii jednej z warszawskich klinik, którzy starali się uratować jego życie. Nie przyniosło to jednak skutku. Jak informują członkowie fundacji, przyczyniła się do tego niewydolność oddechowo krążeniowa, spowodowana licznym i obrażeniami.

Pies miał złamanych pięć żeber, w tym jedno w dwóch miejscach, którego odłam sperforował opłucną ścienną i opłucną płucną a płuco przebił w dwóch miejscach. Było również krwawienie do jamy miednicznej spowodowane licznymi złamaniami miednicy. Fundacja złożyła już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, teraz stara się znaleźć osoby, które widziały całe zdarzenie. Wstępnie ustalono, że pies został wyrzucony z czarnego pojazdu marki Volkswagen Golf.

(fot. Fundacja dla Szczeniąt Judyta)

Zobacz również

30 komentarzy

 1. Inaczej nie da się nazwać tego zwyrodnialca jak bydlak😕

  • na pewno zrobił to jakiś bydlak…tylko mnie dziwi jedno…niejednego człowieka tak nie ratują…przecież z góry wiadomo, że temu psu się już nie da pomóc…pieniądze mogły pójść na ratowanie innych…a przede wszystkim na darmową sterylizację…nie było by takich przypadków…no i czipy dla każdego pasa…

 2. OTO polski holokaust zwierząt…takie wydarzenia to codzienność tylko nie o wszystkim wiadomo.Sam mam w domu koty wyrzucone po prostu na śmietnik.S… tego narodu poraża !

  • Też mam kotka z jednego z Lubelskich śmietników… A swojego psa znalazłam pod płotem w worku, z jego siostrą która nie przeżyła. Zbydlęcenie narodu sięga zenitu. Ci normalni,empatyczni ludzie powinni być izolowani od bezdusznych bestii zatruwających planetę.

   • @Ona tak, tak, narodu… Bo za granicą to wygląda to niby inaczej… Otóż nie, źli ludzie są wszędzie. A co gorsza zło jest w każdym z nas. Każdy jest zdolny do potworności, Ty czy ja także.

    • Swoje uniwersalne mądrość wypowiadaj w swoim imieniu. Nigdy przez 32 lata życia nie skrzywdziłam żadnego zwierzęcia i nie mam takiego zamiaru. Prędzej zrobiłabym krzywdę ludzkiemu robactwu niż bezbronnemu psu czy kotu.

     • Ludzkiemu robactwu? Czyli jesteś bydlęciem, tyle że dla ludzi. Zwierzęta szanujesz, ponieważ jako człowiek nie widzisz w nich zagrożenia intelektualnego, ani siłowego. Boisz się i nienawidzisz tylko tego, co silniejsze i ci zagraża. To także jest zło.

  • Porażką to jest nazywanie tego holokaustem. Zgadzam się, ze tylko skończony bydlak tak traktuje zwierzęta. Ale tyko skończony idiota porównuje to do ludobójstwa.

 3. Prawdziwy Wieśwagen

 4. Nie sąd cię skaże bandyto.

 5. Do tej pory pamiętam obraz tego skur…la który zatrzymał się w przy krajowej drodze nr. 19 w rejonie lasów kozłowieckich. Z daleka widziałem jak wysiadł z auta i otworzył drzwi pasażera, przeskoczył rów przy lasie by zachęcić psa do spaceru, a jak ten już wyskoczył z auta do lasu, to facet biegiem do auta i szybko odjechał. Psina po chwili wyszedł z lasu i siadł w tym miejscu w którym ten dziad go zostawił. Chciałem go złapać i zabrać, ale niestety to nie było takie proste, pies był bardzo nieufny i płochliwy. Tak to właśnie ludzie traktują swoje zwierzęta. Pies jest wierny panu, bo widzi w nim swojego opiekuna i przyjaciela, a opiekun w swoim psie co?….tylko swoją „zabawkę”.

 6. Proponuję dla przykładu zrobić to samo z tym zwyrodnialcem.
  Wywalić przygłupa z auta na autostradzie niech sobie radzi.

 7. Biedne zwierzątko. Jak można zrobić coś takiego….!!!!!

 8. Katolicka miłość do istoty żywej wg Polaczka. Sprawcę w łeb i do lasu.

  • Cholera, sprawca nieznany a Ty już wiesz, że gorliwy katolik… To jest dopiero definicja „polaczkowatości” – nie lubię kogoś, to uznam, że każdy zły należy do grupy, której nienawidzę… To już ONR-owcy mają więcej rozumu w głowie od ciebie. Nie widzę tu ani jednego komentarza, że to na pewno był lewicowy aktywista i gej.

  • większość polskich majorów z wiarą nie ma nic wspólnego ( no chyba że w mamonę itd ) także nie mieszaj pojęć, temat Cię przerasta.

 9. Kto nie szanuje zwierząt, nie jest w stanie kochać ludzi

  Jakim trzeba być człowiekiem żeby tak zrobić? A wystarczyło napisać ogłoszenie i poszukać nowego domku… Biorąc zwierzę pod swój dach jesteśmy za nie odpowiedzialni tak też za jego potomstwo…. Nie mogę pojąć że są ludzie którzy zostawiają wyrzucają zwierzęta na pewną śmierć… Ja oddała bym wszystko żeby mój pies mógł być ze mną chociaż miesiąc dłużej a jednak nie dało się zrobić nic, a tu tak bez wyrzutu sumienia tak łatwo przychodzi pozbycie się i to w tak okrutny sposób…JESTES ZWYKŁYM SMIECIEM..

 10. Ludziom się we łbach przewraca , to już by zostawił pod tym śmietnikiem/sklepem to by ktoś sobie tego pieska wziął a nie w ten sposób zabijać . U nas ktoś tak koty zostawił (na wsi) w godzinę znalazły dom .

 11. Pochować psa na Wawelu

 12. Narobiło się fundacji,dobry pomysł na biznes.Kasę daj,to daj,tamto daj.Tylko czekają na gotowe.Niech ruszą *** w teren i szukają gulfa

 13. Co się właściwie dziwić, ludzie dokonują aborcji, zabijają małe dzieci … Więc cóż dla niego pies czy kot?? Żal mi takich ludzi

 14. Jak osoba, która ‚przez 32 lata nie skrzywdziła’ nikogo może używać stwierdzenia ‚ludzkie robactwo’?
  A tak przy okazji przypomniało mi się. U mnie na wsi mieliśmy kiedyś ślicznego kotka. Ten kotek kiedyś wyjadł sójce z gniazda wszystkie pisklęta, choć żarcia miał pod dostatkiem. Ptaszek chyba z tydzień płakał przy gnieździe. Kolejny ‚bezbronny kot’ zadusił dla zabawy dwanaście kurcząt. Nie popieram okrutnego traktowania zwierząt, ale nie można pisać, że zwierzęta są ogólnie kochane i bezbronne, a ludzie z gruntu źli.

  • Taka osoba jest skrajnie zepsuta. Co gorsza sama siebie uważa za wspaniałą gardząc innymi.

 15. zeby ci morde wykrzywilo ty chamie z golfa za to co zrobiles lub zrobilas . Pamietaj zło wraca. jak bym to widział . uwiez mi zrobil bym ci to samo.

 16. Niestety takie podejście ludzi ze wsi…pies to pies znudził się wyrzucić zabić itp wpojone od dzieciństwa i nie przeskoczysz…zdążają się wyjątki nie powiem…ale rzadko…ale do „kuścioła pójść ” to już łobowiązek bo sąsiad musi widzieć jaki ty religijny bogo bójny i w ogóle.. ..wyborcy partii rządzącej…masakra wstyd na świecie za to… OBŁUDA i zakłamanie….

 17. co to zwierzę co zrobiło i dlaczego stworzyłeś potwora.który go wyrzucił?
  święta do tego natchnęły to g..wno czy co?ze tak postąpiło z pieskiem?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online