Sypią się mandaty za brak maseczek w przestrzeni publicznej. Bardzo dużo interwencji na wniosek mieszkańców

Policja została zobligowana do kontrolowania, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Sporo interwencji podejmowanych jest na wniosek mieszkańców, którzy zgłaszają, że w danym miejscu znajduje się osoba lub osoby z odsłoniętą twarzą.

127 komentarzy

 1. Donosicielstwo nie ginie w narodzie…

 2. Krzysztof,, Ochota,,

  Ile ludzi umiera po cichu w bólu z braku możliwości medycznych? Są tacy, którzy robią fortuny na koronie im to sprzyja taka sytuacja.

 3. Policyjne mandaty za brak maseczki nie maja zadnego podparcia w zadnym obowiazujacym w kraju kodeksie nie pamietam w ktorym jest paragraf mowiacy.ze maseczek zobowiazana jest nosci.osoba zarazona.lub zakazona.a nie zdrowa nawet mandaty sanepidu sa bezprawne

  • Bezprawne, nie bezprawne, ale jak ktoś ma choć odrobinę pomyślunku, to maseczkę nosi. A tych najbardziej agresywnych antymaseczkowców zamykać w opustoszałych kurortach, żeby się nawzajem zarażali.

   • Pomyslunek daje odrzucenie maseczek, ślepota widzi tylko propagandę.

    • Nie ma nic śmieszniejszego, niż kiedy człowiek niewprawny do myślenia zabiera się za tę czynność i polegając na podsuwanych mu przez podobnych myślicieli linkach i fragmentach dochodzi do wniosku, że teraz wie już wszystko i może iść i nauczać innych.
     Ale macie rację – propaganda działa! Spisek działa! Spisek i propaganda podkopująca przez wiele lat zaufanie do autorytetów i ustaleń nauki, spisek i propaganda dająca złudzenie, że po pogrzebaniu w internecie można posiąść całą wiedzę świata mają swoje efekty – hordy idiotów, którym wydaje się, że osiągnęli wyższy stopień wtajemniczenia, coraz głupsze, a jednocześnie coraz głośniej wykrzykujące swoje mądrości osobniki, które uważają, że przejrzeli manipulację, a tak naprawdę łykają tandetne zagrania manipulatorów nawet przez siebie niezauważanych.

    • Pomyślunek bez*mózgowca – tak, jak najbardziej. Jesteś, q…wa, jak dziecko, które nie chce jeść szpinaku.

     • Ten koleś co komentuje nie ma na przykład nic do powiedzenia wiec przybrał sposób obrażania i zadawania głupich pytań po kilka razy, Czasami jeszcze jakieś durne porównanie zapoda ale żadnych konkretów od niego nie usłyszysz. Jeszcze jedno zabawne co się przewija to słowa : źródło i konkretne dane. To uwielbia bo podkreśla że ma racje mimo że nie znaczy nic. Patusy nauczcie się czegoś nowego bo jesteście żałośni.

 4. Co za ograniczone społeczeństwo, na psudo wirusa sprzedawać sąsiada, oby zdechli ci co sprzedają. Jak d3ble pójdziecie do szkoły i skończycie podstawówkę się dowiecie ze na wirusy, lekarstwa nie ma. Wirusa trzeba zwalczyć tzn przechorować

  • Gdyby udało ci się ukończyć gimnazjum, to byś się dowiedział, że można tez uniknąć kontaktu z wirusem.

  • Tak masz rację w 100% się zgadzam z twoją teorią że wirusa trzeba zwalczyć tzn. przechorować powiedz to chorującym choćby na HIV – coraz więcej wypowiedzi obnaża poziom intelektualny osób negujących pandemii coronavirusa !

   • Buhahahahaha. Podobnie jak bimer śmieje się z was ciemniaki tylko on się śmieje bo jest głupi a ja z was bo wy jesteście. Taka propaganda to w PRL była stosowana ale jak widać jesteście na poziomie partit rządzącej wiec za wiele od was nie można oczekiwać 🙂

  • FAjnie, że masz ukończoną podstawówkę, i tyle wiesz o świecie, między innymi o wirusach, ale zważ, że są też ludzie, którzy maja ukończone wyższe studia, specjalizacje, doktoraty etc. Więc raczej nie staraj się błyszczeć.

 5. Skoro jest przepis trzeba nosić maski nie ważne czy komuś się to podoba czy nie. Jak nie masz maski i cię złapią to mandat

 6. Biedronka .Janów lubelski czerwona strefa. ,południe. Jeden pracownik bez maseczki…..

  • No to co… telefon, kilka zdjęć dla pewnosci i jazda! Może ma za duzo kasy….? Niech zasili budżet wobec tego!

   • Ciemna pało zrozum że według przepisów wykonują czynności służbowe nie musi zasłaniać twarzy. Wiem ty znasz prawo z konferencji prasowej zamaskowanych bandytów w telewizji 🙂

    • mógłbyś podać podstawę prawną „według przepisów wykonują czynności służbowe nie musi zasłaniać twarzy”

 7. Krzysztof,, Ochota,,

  @Ona, To Naród musi o tym zdecydować, a nie jeden człowiek.

 8. „The Smoking Gun: Where is the coronavirus? The CDC says it isn’t available ”

  Amerykanie nawet nie mają wirusa żeby go zbadać.

 9. Czy Marta Ka wzorowa matka polka , każde z innym za łażenie bez maski w czerwonej strefie też dostała mandat ? Polecam materiał na WP, bo tu podlinkować nie można.

 10. Niestety z podejściem promila bezmyślnych ludzi – zauroczonych teoriami spiskowymi zaciągniętymi z bardzo wiarygodnych źródeł jakimi jest google oraz YT liczba zakażonych i zdiagnozowanych po weekendzie sięgać 10tys i liczba zgonów zapewne dojdzie do 100 dziennie – liczę na to że 99% będą to zakażone osoby bliskich którzy zaprzeczają pandemii a śmierć dosięgnie tylko ich najbliższych – pamiętajcie na oddziałach zakaźnych niech wasi bliscy nie zajmują respiratorów – ponieważ pandemii nie ma !

  • Nie mów tak, bo to czasem w złą godzinę… A przy okazji: nie wiem, skąd ten promil. Rocznie mam kontakt z Ok 4000, powiedzmy, klientów. I tak od 25 lat. Miasto Ok 80000 mieszkańców, kiedys wojewódzkie, obecnie powiat. Polska wschodnia. Wierz mi, to nie promil. To około 60%. 60 % ludzi, do ktorych nawet nie warto gęby otwierać. Przerażajace to jest dla mnie.

  • O jeny aż 100 zgonów dziennie. Straszne. Pora popełnić samobójstwo bo wszyscy umrzemy. Wsadź sobie w cztery litery respirator to ci mniej zaszkodzi a może jednak normalnie to przynajmniej przestaniesz pisać bzdury i będziemy mieli spokój 🙂

   • Mario, weź może już s…..laj, co? Tyle ludzi już Ci napisało (słusznie), że taki tu z Ciebie pożytek, jak z psiej kupy na chodniku…. Tylko ludziom krew psujesz. Przecież nawet ci „anty Ci nie przyklaskujący. Jedynie Ty sam sobie. Potrzebujesz się wykreować na gwiazdę? Zaśpiewaj coś, może uda Ci się zostać taka siostrą Godlewską…?

    • Żeby ci żyłka nie pękła jakaś. Wolał bym ciebie nie mieć na sumieniu 🙂 Nudno by tu było bez takiego pajaca.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska