Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Most jest w fatalnym stanie, miasto szykuje się do jego przebudowy. Szybko to jednak nie nastąpi

Będzie wyczekiwana przebudowa mostu w ciągu ul. Żeglarskiej w Lublinie. Obecnie miasto przymierza się do stworzenia koncepcji oraz projektu. Same prace rozpoczną się nie wcześniej niż w 2022 roku.

Urząd Miasta rozpoczął poszukiwanie firmy, która opracuje koncepcję a także kompletną dokumentację projektową dotyczącą przebudowy mostu na rzece Bystrzycy w ciągu ulicy Żeglarskiej w Lublinie. Znajdująca się na wysokości tamy przeprawa jest bowiem w fatalnym stanie. Aby most się nie rozleciał i wytrzymał jak najdłużej, już dawno ograniczono tam ruch ciężkich pojazdów. Wyjątek stanowią pojazdy komunikacji miejskiej. Tych też nie jest dużo, gdyż kursuje tam jedynie linia nr 25.

Planowana przez miasto inwestycja oprócz przebudowy mostu, obejmie również rozbudowę ul. Żeglarskiej na odcinku od powstającego właśnie węzła przesiadkowego do skrzyżowania z ul. Nałkowskich. Firma będzie miała także za zadanie sprawowanie nadzorów autorskich nad inwestycją.

Wiadomo już, że przebudowa mostu szybko się nie rozpocznie. Zgodnie z wymaganiami Urzędu Miasta, projekty ze wszystkimi materiałami niezbędnymi do wystąpienia z wnioskiem o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, mają być gotowe do końca sierpnia przyszłego roku. Zaś cała dokumentacja do listopada 2021 r. Dopiero wtedy będzie można ogłosić przetarg w celu znalezienia wykonawcy prac. Jak jednak zaznaczono, przebudowa mostu ma się zakończyć nie później niż w ciągu 4 lat od podpisania umowy z firmą, która przygotuje dokumentację projektową.

(fot. lublin112)

28 komentarzy

 1. Rządy popaprańców.

 2. trzeba w Plac Litewski znowu wpompować 70 mln zł a mosty niech się walą

 3. czy łysej niedojdzie starczy kadencji ?

 4. Jeśli uruchomią węzeł przesiadkowy przy Żeglarskiej, to ten most nie wytrzyma do 2022 🙂

 5. Zapraszamy Żuka na ulicę Chemiczną, najlepiej jakby się rowerem przejechał po deszczu.
  Tu też jest Lublin, tu są firmy, płacą ciężkie podatki, przyjedź, zobacz, napraw

 6. proszę się przejechać przez ul. Lucyny Herc – obecnie Anny Walentynowicz – głowa spada z karku na takich wertepach
  kolejna to Energetyków tragiczny dojazd do Urzędu Celnego i TABALU

 7. Ja tam jestem ciekawy ile osób sobie rozpieprzyło głowy o dół tego mostu poprzez piękne podbicie na ścieżce rowerowej które jest od wielu lat pod tym ultra niskim mostem, pozdrawiam

 8. Platforma Obywatelska to Puste Obietnice, mogą tylko czekać na mannę z nieba bo u nich nigdy – piniędzy nie ma i nie będzie. To ofiary losu i nieudacznicy. Dziwię się jak Lublin może wybierać takie władze, żeby tylko nigdy nie rządzili naszym krajem

Z kraju

Polityka i społeczeństwo