Sylwester Tułajew pyta prezydenta Lublina, na co wydał blisko 36 mln złotych z tarczy samorządowej

W odniesieniu do ostatniej wypowiedzi prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, na temat braku wsparcia dla miasta z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, głos zabrał Sylwester Tułajew. Poseł pyta prezydenta, na co wydał blisko 36 mln złotych, które Miasto Lublin otrzymało w ramach tarczy samorządowej.

W miniony czwartek na profilu na Facebooku Krzysztof Żuk poinformował, że Miasto Lublin otrzymało zero złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pomimo złożenia 10 wniosków na kwotę 350 mln złotych z odpowiednią dokumentacją i argumentacją, żaden z nich nie został zaakceptowany.

– Nie otrzymaliśmy więc dofinansowania m.in. na budowę przedłużenia ulicy Lubelskiego Lipca 80, niezbędnego dla sprawnej obsługi regionalnej komunikacji z Dworcem Metropolitalnym, którego budowa właśnie się zaczyna. Nie otrzymaliśmy dofinansowania na kosztochłonną budowę przedłużenia ulicy Węglarza (wraz z siecią wodociągową i kanalizacyjną oraz siecią ciepłowniczą) niezbędnej dla obsługi komunikacyjnej dzielnicy Ponikwoda i dalszych inwestycji mieszkaniowych w tej dzielnicy. To przekreśla możliwość realizowania tych inwestycji w najbliższym okresie – poinformował Krzysztof Żuk.

Jak zapewniał prezydent, miasto wielokrotnie zwracało się do Mateusza Morawieckiego, aby podział pomocy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych odbywał się w oparciu o obiektywne kryteria oraz na zasadach uwzględniających obciążenia jakie poszczególne samorządy ponoszą w związku z walką z Covid-19.

– Zdecydowana większość największych miast nie otrzymała wsparcia w ramach drugiej transzy rządowego programu. Takie traktowanie Lublina i innych dużych miast przez rząd należy uznać za dyskryminujące. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w rozdysponowaniu funduszy z takim brakiem transparentności zasad ich przekazywania, oraz z zasadą obcą praworządnym państwom, że samorządy, w których koalicja rządząca nie wygrała wyborów – są pomijane w rozdziale środków publicznych – zaznaczył prezydent Lublina.

Do informacji tych odniósł się Sylwester Tułajew, przypominając prezydentowi Lublina o blisko 36 mln złotych przekazanych Miastu Lublin w ramach tarczy samorządowej.

– Prezydentowi Lublina Krzysztofowi Żukowi przypominam, że Miasto Lublin otrzymało w ramach #tarczdlasamorzadow imponującą kwotę blisko 36 mln. zł. Zapomniał Pan już i celowo wprowadza w błąd opinię publiczną? Proszę powiedzieć, na co Pan to wydał? – pyta Sylwester Tułajew.

(fot. Sylwester Tułajew/Krzysztof Żuk FB)

Zobacz również

79 komentarzy

 1. Wylazl z zakrystii, i ta wazelinana lapach

 2. A co ta gnida zrobiła dla Lublina??? ***** ***

 3. idioci komentują politykę a ja się pytam : kiedy będzie nowy tor żużlowy dla MOTOR-u

  • Po chorobę komuś jakiś tor zwłaszcza kiedy w okresie znacznego zmniejszenie wpływów do kasy miejskiej. Jedź sobie pospacerować do lasu albo gdzie indziej.

 4. a komu rozdawał miliny lech sprawka na nagrody to nie istotne prawda panie tułajew, bo zostało w kieszeni pisuaru

 5. Jak widzę u takich **** przypiętą flagę narodową, od razy odechciewa mi się bycia wolakiem.

 6. Bawarska szachownica

  Pan źuk jest polskojęzycznym Prezydentem ściśle powiązany z magią deweloperską,czego najmocniejszym dowodem jest likwidacja toru gokartowego i sprzedanie tego terenu z wątpliwą transparentnością deweloperowi,niestety nawet twarde dowody w sądzie wskażą 100%uczciwości.

 7. Tułajew i wszystko jasne.Czemu nosi polską flagę?Co dobrego zrobił dla Lublina?Jedyna robota jaką dobrze zrobił,to robota za czopka przy obronie Balbiny.

 8. jak to gdzie , poszło na górki czechowskie , rzuk to ***

  • Może trochę szacunku dla tego Pana. Jego nazwisko brzmi „Żuk”. Być może komentujesz kogoś innego ale w sumie to nie słyszałem o Krzysztofie Rzuku z Lublina.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą