Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Zamykały się już rogatki, na przejazd wjechała rowerzystka i kierująca autem (wideo)

W miniony weekend w Trawnikach nasz Czytelnik zarejestrował ryzykowane zachowanie użytkowników drogi. W momencie, kiedy zamykały się rogatki na przejeździe kolejowym, na przejazd wjechała rowerzystka oraz kierująca pojazdem osobowym.

Nagranie dość ryzykownego zachowania na przejeździe kolejowym otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Widać na nim jak kierująca rowerem oraz kierująca pojazdem osobowym wjeżdżają na przejazd pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i zamykających się rogatek.

Każdego roku na polskich torach dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Problem wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. „dzikich przejściach” to dziesiątki zabitych, setki rannych i milionowe koszty. Od początku 2019 roku na przejazdach kolejowych w Polsce doszło do 162 wypadków i kolizji, w których śmierć poniosły 124 osoby, a 24 zostały ciężko ranne.

Ku przestrodze!

(fot. wideo nadesłane Bernard – dziękujemy!)

20 komentarzy

  1. Jedyną skuteczną lekcją dla takich baranów, jak też dla przeszło 2/3 komentujących tutaj jest spotkanie z rozpędzonym pociągiem.

  2. Przebudowują,remontują,kupują pociągi(które mają duże prędkości),ale nie pomyślą o tunelach czy wiaduktach jak w innych cywilizowanych krajach.Bezpieczeństwo i rogatka,heh to tylko Polska.

    • Rogatki są też na zachodzie. To nie jest strategiczna magistrala jak np. CMK, żeby budować wiadukty lub tunele pod torami. Ech znawcy…

  3. Janusz Dzięcioł też nie widział migających świateł…RIP

Z kraju