Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Trawa na boisku jest po pas, dzieci nie mają, gdzie grać w piłkę (zdjęcia)

Na takim boisku nie da się grać w piłkę, tym bardziej, że trawa sięga dzieciom po pas. Teren należy do miasta, a trawa z boiska ma zniknąć…po 20 lipca.

Na tym boisku dzieci często grają w piłkę. Obecnie nie mogą, ponieważ teren zarosła trawa sięgająca dzieciom do pasa, a tym mniejszym nawet i wyżej. O sprawie poinformował nas mieszkaniec os. Nałkowskich.

– Chciałbym, aby państwa redakcja zajęła się sprawą niewykoszonego boiska przy bloku przy ul. Nałkowskich 84. Nie mamy jak z dziećmi pograć w piłkę, gdyż trawa sięga tam po pas tym dzieciom. Teren należy do miasta. W dobie tak rozpowszechnionej dbałości o zdrowie dzieci siedzą w domach – napisał Pan Maciej.

Nietrudno się dziwić wzburzeniu mieszkańców, patrząc na boisko, na którym znajduje się gąszcz roślin. Jak nam przekazało Miasto Lublin koszenie w tym miejscu rozpocznie się w drugiej połowie lipca.

– Zgodnie z ustalonym harmonogramem, koszenie boiska zlokalizowanego przy bloku Nałkowskich 84 rozpocznie się po 20 lipca. Będzie to miało miejsce jednak w innym zakresie niż w latach ubiegłych. Wykoszone zostanie boisko trawiaste wraz z dojściami do niego. Zgodnie z przyjętą polityką miasta i kierunkiem zrównoważonego zarządzania trawnikami, staramy się ograniczać koszenie na terenach miejskich do niezbędnego minimum – poinformowała nas Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Sygnał od Czytelnika. Trawa na boisku jest po pas, dzieci nie mają, gdzie grać w piłkę (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika. Trawa na boisku jest po pas, dzieci nie mają, gdzie grać w piłkę (zdjęcia)

(fot. nadesłane Maciej – dziękujemy!)

61 komentarzy

 1. Michał Kiciński

  Radny Pitucha i *** proboszcz z pobliskiego kosciółka niech sie do roboty wezną ,za kosiarki i wykoszą trawę .

 2. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Zamiast cieszyć się, że miasto w końcu wygląda ładnie – w tych wysokich trawach i na łąkach pojawiają się przepiękne samosiejki- to nie, ściąć wszystko do zera bo dzieci chcą 15min za piłką poganiać. Wysoka trawa też ma swoje zalety – lepiej magazynuje wodę; mimo, że „susza się skończyła” to w Polsce są deficyty wody. Można o tym oficjalne raporty przeczytać, do 2025 roku w Polsce ma być jak w niektórych regionach Hiszpanii w lecie – woda to luksus, który trzeba importować.

  • Ale to nie jest trawnik ani łąka.
   To jest boisko do gry w piłkę z przeznaczeniem do użytku dla mieszkańców.

  • Również jestem za tym, aby trawniki pozostawały w większości niekoszone, ale są miejsca, gdzie to koszenie jest konieczne. Takimi miejscami są boiska. Jeżeli ktoś uważa, że dla 15 minut gry w piłkę nie warto kosić, chyba nie ma dzieci lub mieszka z dala od takich boisk. Takie boiska nierzadko użytkowane są od rana do wieczora, szczególnie w lecie, w wakacje. Nie przesadzajmy, kilkadziesiąt boisk w mieście ze skoszoną trawą nie zaburzy bilansu wody.

 3. kilkaset metrów dalej jest orlik ze sztuczną nawierzchnią, która nie rośnie – jest cały czas do użytku. nie wiem czy ten czytelnik zgłaszający problem mieszka tam od 5 minut i jeszcze nie zna osiedla, czy szuka problemu na siłę i chce zaistnieć. niech się podpisze z imienia i nazwiska, żeby sąsiedzi wiedzieli, że mają do czynienia z idiotą…

 4. Użytkowane boiska nie mają trawy – jest zadeptywana. Wniosek – nikt tam nie grał.
  Osobiście nie widzę przeciwwskazań aby zapaleni piłkarze zrzucili się na kosiarza(znajdą po drugiej stronie Bystrzycy) i dwie sztuki grabi. Mogą też wynająć kilka sztuk kóz na parę dni.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo