Sygnał od Czytelnika. Sprzątali rzekę, ktoś rzucił butelkę z mostu. Usłyszeli: „Sprzątaj! Od tego tu jesteś”

W minioną sobotę członkowie grupy Posprzątajmy Lublin wzięli się za porządki w Czerniejówce. Podczas sprzątania, z mostu do wody poleciała butelka, po godzinie zaś kolejne dwie.

W minioną sobotę kilka osób należących do grupy na Facebooku Posprzątajmy Lublin postanowiła uprzątnąć dno Czerniejówki. W trakcie zbierania śmieci, głównie szklanych butelek, na moście pojawił się mężczyzna i zaczął wulgarnie komentować całą akcję.

– Ten „bardzo miły” Pan na długo pozostanie mi w pamięci. Będąc w rzece usłyszałem „chlup”, patrzę, pusta butelka wpada do wody. Krzyknąłem, żeby się wrócił, to usłyszeliśmy masę bluzgów i rozkazów typu: „Sprzątaj! Od tego tu jesteś”. Po godzinie wrócił z pytaniem „O! Jeszcze sprzątacie? To macie więcej!” Po czym wrzucił 2 butelki do rzeki. Dumny odszedł do sklepu po kolejne piwo – relacjonuje Tomasz Futyma, założyciel grupy.

O sprawie została powiadomiona policja, jednak na miejscu nie pojawił się patrol. Mężczyzna był wulgarny i się odgrażał. W niewybrednych słowach obrażał zbierających śmieci w rzece. Zachowanie mężczyzny zostało uwiecznione na nagraniu.

(fot. nadesłane Posprzątajmy Lublin)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. Eee to malpa jakas niemota umyslowa .mowiac wpros balwan z zimy nierozmarzl hahaha.

 2. Toż to jakiś śmietnikowy patol; „element wywrotowy”. Szkoda się nim przejmować.
  A dzielni policjanci mogli się pojawić i nas nie obchodzi, kto nie wysłał. Zgłoszone było, wyjaśniajcie między sobą.

 3. Ofiary 500+. Dawajcie więcej socjalu Andżelikom wszelakim. Świadczenia z ops dochodzą już do 5000zł. Skąd wiem? Bo wiem.

 4. Dawać jego mordę na wykop. Bez cenzury.
  Niech się wsiur wstydzi na całe miasto.

 5. A nie można było mu w cymbał przywalić, on mądry z daleka.

 6. a dlaczego morda patusa zasłonięta??

 7. Trzeba mu było kręgla odrzucić

 8. Po pierwsze dlaczego zakrywa się mordę śmiecia? I gdzie jaśnie policja była? W tym kraju jak ktoś chce zrobić coś dobrego to nie dość że takie śmieci i pasożyty jak tamten przeszkadzają to państwo nie pomoże… Stąd się m.in. bierze ten śmietnik w około.

  • Morda śmiecia taka obrzydliwa, że żal jej pokazywać ludziom. Żul nie oduczy się srać pod siebie na leżąco. Trzeba takich osób pozbywać się ze społeczeństwa, a nie nagradzać 500+ i innymi zasiłkami. Jak chodzi taki po całym mieście i wszędzie fajda pod siebie to nie ma co się dziwić że leżą śmieci. Śmieci leżą dookoła przez socjale dawane takiej patologii z podatków uczciwie pracujących. Przez to żul nigdy nie pójdzie do pracy. Woli pasożytować na nas.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew