Nie chciał otworzyć auta, w którym były nielegalne papierosy. Z pomocą przyszedł ślusarz

Tomaszowscy policjanci w dwóch kontrolowanych pojazdach natrafili na nielegalne papierosy. Właściciel tytoniowej kontrabandy naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na ponad 12 tys. zł.

Policjanci ustalili, że na trasie Hrebenne – Bełżec mogą przemieszczać się dwa pojazdy, w których znajdują się nielegalne papierosy.

W trakcie kontroli drogowej jednego z pojazdów marki Volkswagen funkcjonariusze ujawnili ponad pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 50-letni mieszkaniec Janowa Lubelskiego ukrył je w samochodzie. Mężczyzna tłumaczył, że papierosy zakupił na własny użytek od przypadkowo napotkanych obywateli Ukrainy.

50-latek twierdził, że jest właścicielem tylko tego pojazdu. Jak się szybko okazało, mężczyzna kłamał. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie miał być zaparkowany drugi pojazd. Na jednej z posesji w miejscowości Hrebenne stał samochód osobowy również marki Volkswagen. Mężczyzna w dalszym ciągu twierdził, że nie należy do niego i nie ma również kluczy, by go otworzyć.

Volkswagen został więc otwarty przy pomocy ślusarza. W środku auta znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz umowa kupna pojazdu, na której widniało nazwisko 50-latka.

Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 700 paczek nielegalnego towaru. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na ponad 12 tys. zł. Mieszkaniec Janowa Lubelskiego odpowie teraz za przestępstwo karno-skarbowe przed sądem. Zgodnie z przepisami grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

Zobacz również

1 komentarz

 1. 12000/700 = 17,14zł. Ile musi kosztować paczka papierosów, skoro sama akcyza wg. szanownej redakcji wynosi ponad 17 zł na paczkę??

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online