Sygnał od Czytelnika. Miejskie parkomaty wyglądają obrzydliwie (zdjęcia)

Nasz Czytelnik przesłał nam zdjęcia lubelskich parkomatów z informacją, że są one brudne i od wielu miesięcy nie czyszczone. Patrząc na zdjęcia, trudno odnieść inne wrażenie.

Kilka dni temu od naszego Czytelnika otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące czystości parkomatów stojących przy ulicach Lublina w strefie, gdzie kierowcy opłacają postój.

– Wiemy, mamy pandemie COVID-19 i zakażenie powstaje przez m.in. dotknięcie zakażonej powierzchni i nieświadome dotknięcie ust i ich okolic, co powoduje przetransportowanie wirusa i zakażenie. Parkomaty codziennie dotyka wiele osób, chorych jak i zdrowych, na powierzchni dotykowej klawiatury zbierają się patogeny i wirusy. Parkomaty nie są, ani myte, ani odkażane, a kontrolerzy strefy pakowania przechodzą obok nich codziennie kilkanaście razy i mogliby odkażać powierzchnie parkomatów preparatami chroniąc w ten sposób zdrowie użytkowników parkomatów – napisał do nas Czytelnik.

Patrząc na zdjęcia, ale również na urządzenia znajdujące się w Strefie Płatnego Parkowania, trudno odnieść inne wrażenie. Na niektórych parkomatach zgromadził się wielotygodniowy brud. O sprawę zapytaliśmy Urząd Miasta Lublin.

– Parkomaty są narażone na warunki atmosferyczne między innymi opady deszczu. Operator strefy – firma City Parking Group S.A. bierze pełną odpowiedzialność za czystość oraz funkcjonalność urządzeń parkomatowych w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Pracownicy operatora podczas prac serwisowych sprawdzają czystość urządzeń oraz dezynfekują klawiatury i wyświetlacze. Dodatkowo kontrolerzy, przeprowadzający czynności służbowe w strefie, są zobligowani do zgłaszania ewentualnych uszkodzeń i zabrudzeń parkomatów. Obecnie prowadzone są prace konserwacyjne zewnętrzne i wewnętrzne 150 urządzeń operatora podstref A, B, C w SPP Lublin – poinformowała nas Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Za postój w SPP oprócz zakupu biletu w parkomacie istnieje możliwość zapłaty za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym.

(fot. nadesłane Piotr)

Zobacz również

36 komentarzy

  1. Syf kiła i mogiła.

  2. Podobne zjawisko znajduję na domofonie.Czy Wy także macie takie spostrzeżenia z waszych dzielnic? U mnie jest tak,że jeśli ja nie wyczyszczę klawiatury domofonu to palce przyklejają się do niej.Kto powinien dbać o takie sprawy?Zwłaszcza w czasie strasznej zarazy?

  3. No i znowu droga Redakcjo dostajecie z Ratusza odpowiedź-gniot typu: bla, bla, bla i koniec sprawy. Myślałem, że „czwarta władza” , która może trochę więcej niż przeciętny Kowalski, zainteresuje się sprawami mieszkańców i zmotywuje lokalną władzę do większego wysiłku niż tylko udzielenie lakonicznej odpowiedzi z której nic nie wynika, a którą Redakcja łyka bez żadnego ale.

    • Jaka redakcja, taka akcja. Czego się tu spodziewać?

    • Czego Czytelnik nie zrozumiał? Może zacytujemy:
      „Obecnie prowadzone są prace konserwacyjne zewnętrzne i wewnętrzne 150 urządzeń”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska