Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. – Czy ruch drogowy zawsze musi się dostosowywać do MPK?

Nasz Czytelnik przesłał nam zdjęcie prezentujące sytuację drogową na skrzyżowaniu ul. Lipowej z ul. Narutowicza. Widać na nim pojazd komunikacji miejskiej, który pomimo czerwonego światła do skrętu w lewo, próbuje skręcić w tym kierunku, ze środkowego pasa.

– Czy ruch drogowy zawsze musi się dostosowywać do MPK? Czy autobusy MPK mają inne przywileje niż samochody osobowe? – zapytał nasz Czytelnik i przesłał zdjęcie sytuacji drogowej na skrzyżowaniu ul. Lipowej z ul. Narutowicza i al. Piłsudskiego.

Czytelnik uważa, że kierowcy pojazdów komunikacji miejskiej notorycznie przejeżdżają na czerwonym świetle. Jak dodaje, to już normalność.

Na zdjęciu widzimy przegubowy pojazd, którego kierowca ze środkowego pasa wjechał na zielonym na skrzyżowanie, a po chwili skręcił w lewo. W tym momencie dla tego kierunku jazdy świeciło się czerwone światło. Manewr ten spowodował, całkowite zablokowanie skrzyżowania.

– Kierowca autobusu komunikacji miejskiej powinien odpowiadać za życie i zdrowie pasażerowi, a oni jeszcze tak jeżdżą – dodaje Czytelnik.

2018-10-05 07:24:44
(fot. nadesłane Łukasz)

96 komentarzy

  1. A rondo lwowska ruska obywatelska? Jak jada z lwowskiej w lewo w strone zamku? Z prawego skrajnego do jazdy tylko na wprost. Nie raz hamowalem z pieskiem opon i klaksonem na maksa jak mi wyjeżdżał wprost pod koła :/

  2. jepam kierowców MPK to osłu i niedouczone tepaki

Z kraju