Świeżo wyremontowany, a już zdewastowany (zdjęcia)

Niedawno przeszedł gruntowny remont, a już został zdewastowany. Mowa o wiadukcie kolejowym na ul. Janowskiej. O sprawie poinformowała nas Czytelniczka.

Wiele miesięcy trwały prace przy remoncie wiaduktu kolejowego na ul. Janowskiej w Lublinie. Kolejowa konstrukcja została m.in. pomalowana. Długo jednak nie oparła się działalności wandali.

Nasza Czytelniczka, która jeździ rowerem w okolicy ul. Janowskiej zwróciła uwagę na zdewastowane ściany wiaduktu, na których ktoś naniósł różne napisy oraz graffiti. Większość „malunków” znalazła od strony Bystrzycy.

Wandalom należy w tym miejscu przypomnieć, że za niszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Ściganie przestępstwa następuje na wniosek pokrzywdzonego.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

32 komentarze

  1. a mi się jeden malunek podoba. ale tylko jeden.

  2. Za 1000 razy mniejszy napis na murze kościoła, sprawca trafił do aresztu, a szkody wyceniono tam na 50-100 tys. PLN. Czy tutaj będzie podobnie?

  3. Co to przeszkadza przy jeździe rowerem ? Jednocześnie to informacja czym żyją młodzi ,Jeśli nie ma wulgaryzmów niech sobie malują.

  4. Ten malunek, ma się do muralu tak, jak przeciętny dresiarz w czapeczce – typowy kierowca aŁdi do zawodowego kierowcy rajdowego.

  5. Patrząc na czas remontu tego wiaduktu , a prace trwały jakby to była jakaś bazylika albo zabytkowy zamek , to zamalowania tych dzieł współczesnej młodzieży potrwa ze 3 lata. Artysta tych dzieł miał dużo czasu na przemyślenia , jak wykorzystać przestrzeń na betonie. Możliwe że to członek ekipy remontującej ten wiadukt , bo poziom dzieła odzwierciedla czas jaki zmarnowali inżynierowie odpowiedzialni za remont. Wylewanie żali bo ktoś pomalował wiadukt jest bez sensu, lepiej poszukajcie droga redakcjo godnego tematu w tym dlaczego tyle czasu utrudniali mieszkańcom życie i ile pieniędzy zmarnowali nie poprawiając bezpieczeństwa przejazdu pod wiaduktem.

  6. Żeby jeszcze jakieś ładne były. Na BMC można ładne dzieła obejrzeć 🙂

  7. fajne te malunki przynajmniej jest kolorowo a nie betonowo..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka w Gorajcu: Będą animacje, warsztaty, dmuchańce i pokazy
Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa