W Świdniku powstanie nowoczesny dworzec. Budowa ruszy w przyszłym roku (wizualizacje)

Nowoczesny węzeł przesiadkowy na miarę XXI wieku zostanie wybudowany w Świdniku. Mieszkańcy z jednego miejsca będą mieli dostęp do komunikacji autobusowej i kolejowej.

Mieszkańcy Świdnika już niebawem w jednym miejscu będą mogli skorzystać z autobusu miejskiego, międzymiastowego jak też pociągu. W przyszłym roku ruszy bowiem budowa nowoczesnego autobusowego węzła przesiadkowego. Powstanie on między al. Lotników Polskich a ul. Klubową, a więc w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego. Wybudowana zostanie poczekalnia dla pasażerów, wiaty przystankowe, ławki i miejsca postojowe.

– Chcemy, aby świdnicki dworzec stał się miejscem, z którego będą korzystali mieszkańcy całego powiatu. Jego bezpośrednie sąsiedztwo z przystankiem kolejowym, ścieżki rowerowej i liczne miejsca postojowe pozwolą na pozostawienie własnego środka komunikacji i udanie się w dalszą drogę autobusem bądź pociągiem – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Aby udogodnić mieszkańcom wschodniej części miasta komfortowy dojazd do dworca zaplanowano wraz z nim budowę chodnika, ścieżki rowerowej i oświetlenia wzdłuż ul. Targowej. Budowa dworca będzie realizowana w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego obszaru Funkcjonalnego, przy dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej.

Na wykonanie dokumentacji wykonawca ma czas do końca września. Dzięki temu miasto będzie mogło wystąpić z wnioskiem o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej.

41

(fot. UM Świdnik)
2017-09-01 17:45:22

16 komentarzy

 1. Tylko tabor komunikacji między miejskiej jest na miarę XVI wieku

 2. Co jest najlepszego w Świdniku?
  .
  .
  .
  .
  .
  – MPK do Lublina

  • Jeszcze napisz po co do Lublina jechać? Co takiego ma do zaoferowania to miasto po za ludźmi twojego pokroju? Wstyd.

 3. stacja hamburk

 4. Pojedziesz do swidnika a tam tylko bilet do Lublina

 5. Pan Józek z busa w koszulce na ramiączka nie będzie zadowolony 😉

 6. Idiotyczny pomysł. A ta ścieżka rowerowa to też dla dziadków po osiemdziesiątce? Wypozycza rower spod wenusa i z siatami na pociąg czy autobus będą pedałować. Ktoś ma w tym interes i nie chodzi tu o interes społeczny…

 7. Czyli dworzec autobusowy w Lublinie pojedzie w piz… do Świdnika, będziesz chcial człowieku autobusem pojechać gdzieś w kraj to najpierw naście kilometrów do hamburga .

  • jeżeli chcesz blysnac obrazajac swidnik to pisze się przez „ch” anie niemartw się autobusy będą jechać przez marne miasto inspiracji lublin

 8. Tristan Książe Porn-Walii

  3 wiaty przystankowe, 7 ławek, kilkanascie miejsc parkingowych i ścieżka rowerowa wokół, to raczej węzeł przesiadkowy na miarę XIX wieku

 9. idiotyczny pomysł,szkoda tam inwestować ,zapyziała dziura,LEPIEJ ODDAĆ BIEDNYM MENELOM

 10. no nie Świdnik bardziej do przodu niż Lublin z menelstwem i latami 90 na ruskiej…

 11. 3 wodotryski, beton, 7 ławek w okół, kilkanaście miejsc parkingowych na krakowskim przedmieściu i spore zadłużenie miasta Lublin a w środku mieszkańcy Lublina zażywający kąpieli w fontannie – miasto na miarę XXI wieku…. My w Świdniku umiemy zarządzać budżetem w odróżnieniu od was i możemy sobie pozwolić, z racji nadwyżek budżetowych, na inwestowanie w infrastrukturę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach