Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Świdniku oficjalnie otwarto profesjonalną strzelnicę. Jest ona dostępna dla każdego

W piątek wieczorem w Świdniku odbyło się oficjalne otwarcie krytej strzelnicy. Obiekt jest efektem wytężonej pracy wielu osób, a także spełnieniem marzeń właścicieli. Dlatego też na jej otwarcie przygotowali strzeleckie show.

Ma osiem stanowisk strzeleckich, można korzystać z 36 sztuk różnego rodzaju broni, od krótkiej, przez strzelby na karabinach kończąc, do tego jest dostępna dla każdego. Obiekt, który w piątek został oficjalnie otwarty, jest dostępny dla każdego. Jest to pierwsza kryta strzelnica w Świdniku i druga po lubelskiej w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Na oficjalne otwarcie zaproszono przedstawicieli władz miasta oraz powiatu, policji jak też wielu gości.

Właściciele strzelnicy, Piotr Wiaderny oraz Adam Hnatów nie ukrywali, że obiekt ten, jest spełnieniem ich marzeń a jego powstanie to efekt ciężkiej i długiej pracy wielu osób. Jest to również odpowiedź na zapotrzebowanie na tego typu obiekty na naszym rynku. Mężczyźni są od lat doskonale znani na lubelskim rynku szkoleń strzeleckich, a prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu przy 40 stopniowym upale czy silnym mrozie niejednokrotnie było dla nich sporym wyzwaniem oraz udręką dla uczestników. Do tego wcześniej zajęcia były realizowane w różnych obiektach na terenie całego województwa, teraz mając swoją strzelnicę, zniknie problem związanych z tym niedogodności.

Strzelnica MolonLabe mieści się w budynku przy alei Lotników Polskich 9. Został on specjalnie zaadoptowany na ten cel. Tylko na sam kulochwyt wykorzystano 75 ton piasku. Powstały specjalne pomieszczenia, stanowiska i tory strzeleckie, zaplecze sanitarne oraz magazyn broni. Mogą z niej korzystać zarówno osoby indywidualne, które dopiero rozpoczynają przygodę ze strzelectwem, jak też ci, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Amatorzy rozpoczynają od kursu przygotowującego do posługiwania się bronią gdzie poznają przede wszystkim zasad bezpieczeństwa, przyjmowania odpowiedniej postawy, chwytu, celowania i pracy na języku spustowym. Strzelnica prowadzi też kursy specjalistyczne a także imprezy okolicznościowe.

(fot. lublin112)
2017-12-16 10:54:27

30 komentarzy

 1. Ceny są trochę… wygórowane. Ja wiem że zrobić uprawnienia instruktorskie nie jest łatwo, że papierologia i koszty utrzymania, ale jest cała masa strzelnic gdzie jest po prostu taniej i jakoś się na rynku utrzymują. Do tego to jest Świdnik a nie Wrocław. No chyba że oferta z groupona będzie stała a ci którzy o niej nie wiedzą będą bulić 😉

  • Hej a możesz powiedzieć która strzelnica w Lublinie jest tańsza i godna polecenia

   • Komercyjnej strzelnicy krytej w Lublinie i okolicy NIE MA ŻADNEJ!!! Są dwie kryte w Lublinie, ale są to strzelnice klubowe. Jak ktoś chce regularnie strzelać z broni palnej to zdecydowanie taniej wyjdzie wstąpić do klubu strzeleckiego, ale wówczas trzeba udokumentować, że nie ma się zrytego łba i nie było karanym z winy umyślnej.

    • A możesz powiedzieć ile kosztuje zapisanie się żeby postrzegać? Szczerze to nie chce się odrazu zapisywać może to mi się nie spodoba czy co. Chciałem zobaczyć najpierw. o jakich strzelnicach mowisz

     • Na gospodarczej jest snajper. Kiedyś byłem postrzelać i krótkie szkolenie plus trochę strzelania kosztowało 150 zl( z godzinę tłukłem do tarczy i już mnie ręce bolały (pierwszy raz z palnej). Strzelałem tam tez kiedyś z kbks i swego czasu regularnie z wiatrowki.