Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Świdnik: W środę odbędzie się Milczący Marsz w odpowiedzi na decyzję MON-u

W środę 6 maja odbędzie się w Świdniku, przed bramą PZL, milczący marsz organizowany przez związkowców zakładu. Marsz ma wyrazić rozgoryczenie po decyzji MON-u, dotyczącej wyboru francuskich śmigłowców dla polskiej armii.

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” WSK „PZL-Świdnik” S.A. wystosowała apel:

Decyzja Ministerstwa Obrony Narodowej o odrzuceniu z dalszego postępowania przetargowego na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii, oferty PZL-Świdnik uderza w interes gospodarczy Świdnika, Lubelszczyzny i Polski. Jest decyzją antypolską, która niesie poważne zagrożenie utraty miejsc pracy i degradacji całego naszego regionu.

W reakcji na taką decyzję i prowadzoną w imię jej uzasadnienia przez MON, akcję medialną dyskredytującą naszą firmę, zapraszamy mieszkańców Świdnika i regionu, pracowników PZL-Świdnik i ich rodziny, osoby bezrobotne, które miały nadzieję na nowe miejsca pracy, do zamanifestowania i wyrażenia swojego NIE, dla sprzedawania suwerennych interesów Polski w imię jakichkolwiek zobowiązań politycznych wobec naszych tzw. sojuszników.

Milczący marsz, wyrażający nasze rozgoryczenie po decyzji MON-u, a jednocześnie w kolorach biało-czerwonych dla zamanifestowania tego, że polski interes narodowy powinien być dla rządzących ponad wszystko inne, wyruszy w dniu 06 maja 2015 r. (środa) o godz. 15.15 spod bramy głównej PZL-Świdnik do Placu Konstytucji 3-go Maja.

Związkowcy zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w marszu milczenia a apel został skierowany nie tylko do mieszkańców Świdnika ale także do chętnych, którym nie jest obojętny los świdnickiego zakładu.

2015-05-01 12:04:01
(fot. Solidarność)

11 komentarzy

 1. Zaprośmy pana prezydenta i jego rząd ,który się mocno troszczy o swój naród i ich los miejsca pracy naszych rodzin .

 2. Zapewne z tego powodu szanowny naczelny szogun (specjalnie z małej litery w nawiązaniu do „nepalczyków”) RP jest pod ogromnym wrażeniem faktu jakim jest forma protestu w postaci milczącego marszu przeciwko kolejnej próbie antypolskich działań ze strony rządzącej kliki notorycznie ogłupiającej i okradającej nasz naród!

 3. przecież ten marsz nic nie da.
  Lepiej za pracę się weźcie w tym czasie szanowni związkowcy.

 4. Zaraz zaraz, dobrze że w tym przetargu nie wpychali nam WSK 125, bo w końcu włoska spółka AUGUSTAWESTLAND ma siedzibę w słonczenej Italli i dla nich ,, pracują” ci związkowcy…

 5. W tym kraju i tak nie ma co siedzieć.. Jak ktoś chce życie na poziomie i zarobić takie pieniądze by sobie na coś odłożyć i cos kupić to nie ma innego wyjścia, trzeba wyjechać bo tutaj na nic nie starcza…

 6. myslisz tylko o własnej dupie lex. Ja bym na ten przykład nie chciał wyjezdzać i robić dla obcego panstwa.Ja chcę,jak i wiekszosc normalnych ludzi,zeby panstwo odpieprzyło sie ode mnie i nie gnębiło mnie podatkami i kontrolami na kazdym kroku mojej działalnosci,przynoszącej mi i moim pracownikom zysk.Ten zysk pozniej ląduje w sklepach i w skarbie panstwa w postaci vatu.Gdyby usunąć materię urzędniczą,to nie byloby potrzeby płacenia takich podatków jak teraz,bo utrzymanie tej armii kosztuje.Głosuję na początek na Kukiza.Jedyne wyjscie z tej patriokracji.

 7. A czy większość komentujących, protestujących i związkowcy wiedzą coś na temat przetargów? A może mało zrozumiana była specyfikacja przetargowa? Bo narzekanie, że nie wybrana została oferta ze Świdnika to jedna wielka porażka. Nie dość, że panowie z AW zaproponowali coś co nie spełnia oczekiwań, to jeszcze dwa lata po terminie. Hmm to tak jakby pan Kowalski ze Świdnika chciał ziemniaki, kupił i zapłacił, a rolnik przywiezie mu dwa lata po terminie.
  Porażka w rozumowaniu. Ale tak trzeba protestować, bo rząd nie wybrał oferty ze Świdnika….

 8. Myślenie związkowców pochodzi z czasów w których obowiazywała szachownica w takich barwach. Od 93r barwy są odwrócone (w porównaniu z ta szachownicą pzl-owskich zwiazkowców). Marsz milczenia o 15.15. Ludzie zwyczajnie o tej godzinie wracaja do mieszkań po skończonej pracy, sukces marszu gwarantowany.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo