Świdnik: Pijany kierowca uciekał przed policjantami

W środę w nocy patrol świdnickiej drogówki zauważył podejrzanie poruszający się pojazd. Jak się okazało po krótki pościgu, kierowca renaulta był pijany.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23:30 w Świdniku. Policjanci zauważyli na jednej z ulic miasta auto marki Renault, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.

Na widok oznakowanego radiowozu, chcąc zniknąć z pola widzenia policjantów, kierowca gwałtownie przyśpieszył. W pewnym momencie auto zatrzymało się w jednej z osiedlowych uliczek. Kierowca wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać.

Po krótki pościgu kierowca został zatrzymany. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Świdnika. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

2016-09-01 10:46:28
(fot. ilustr. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Solejuk - w relacji na żywo prosto z ławeczki w centrum Wilkowyj

  Brawo panowie policjanci. Tak trzymać.
  To mnie natychmiast podoba sie.

 2. nawet jakby dostał maksymalny wyrok, czyli 2 lata w zawiasach to oddadzą mu samochód, bo taką opinię wydał Trybunał tzw. Konstytucyjny, że się pijakom potencjalne narzędzie zbrodni należy posiadać i dalej będzie jeździł na „podwójnym gazie”, aż kogoś zabije…

  • Studętkom jezdem to wiem, że...

   Smutne to panie konkretny, ale niestety prawdziwe – będzie, agentki towarzyskiej syn, jeździł i po wódzie, i bez prawka

  • Narzędziem przestepstwa jest ten 23 latek bo to on po pijaku wsaidl za kierownice. Samochód nie zabija, zabija kierowca, który decyduje gdzie ten samochód jedzie.

 3. Niestety,ale w ogromnej większości tak na drogach zachowują się szoferaki ze Świdnika.Aż strach się bać.Lepiej auto z blachami LSW przepuścić niż nadziać się na takiego poyebusa.
  Do tej grupy należy doliczyć LKR oraz LPU

  • Nom. A także LU, LUB, LRY, LB, LZ, LLB… Ale też WW, PO, WKZ, GD, KRA, TK… i jeszcze pewnie parę by się znalazło. A wiesz czemu? Bo nie ma na to reguły, gdyż jak to nazwałeś poyebusy są wszędzie. Nie szufladkuj ludzi, bo ktoś Ciebie kiedyś zaszufladkuje.

  • Zapomniałeś jeszcze dodać LLE, LCH, LZA,LOP,LHR, LJA,LKS,LLU, LLB…Ale!!! Na całe szczęście jedyni najlepiej kierujący, nie jeżdżący po pijaku, nie powodujący wypadków ani stłuczek, nie łamiący przepisów są w większości, w końcu wszyscy z LU to prawdziwi mistrzowie kierownicy i prawi obywatele, którzy nawet o 5km prędkości nie przekraczają, a już pijaka za kółkiem u nich złapać? A fe… Widziałeś kiedyś choćby na tej stronie jakikolwiek artykuł o kierowcach z Lublina? Albo słyszałeś aby LU spowodowało jakiś wypadek czy jechało po pijaku? Pewnie nie, prawda? To taka mała rada , wyjmij słomę z butów zanim wsiądziesz do auta bo Ci się w pedały wplącze i jeszcze splamisz nienaruszony wizerunek kierowców LU i co wtedy?

  • A swój numer wpisałeś?

 4. W tym Patopolandzie prawo chroni przestępców a nie ofiary. Kiedy Polacy zrozumia że, rządzącym, adwokatom zależy na tym by był w kraju bałagan prawny. Jeśli prawo byłoby konkretne nie zarobiliby prawnicy a w sądach nie byłoby zatrzęsienia spraw. Tak jak w tym wypadku. W kurtce odpowie przed sądem grozi mu 2 lata więzienia. W normalnym kraju, kraju prawa powinno brzmieć tak : Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Izby Wytrzeźwień. Po wytrzezwieniu zostanie przewieziony do sądu w ktorym zostanie skazany na 2 lata wiezienia, przepadek mienia które bylo użyte do popełnienia przestępstwa. Sprawa odbylaby się w ciągu 24 godzin bez adwokata i 5 spraw które ciągnął się latami.

 5. czy pościg był podjęte zgodnie z prawem?Czy nie było narażenia osób 3 cich.

 6. nie numer decyduje czy kretyn za kierownicą ludzie bez jaj

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy