Świdnik: Nastolatek w BMW popisywał się na ulicach. Po chwili strażacy wycinali go z auta

Bez wiedzy ojca wziął samochód i wyjechał na ulice, chwilę później uderzył w drzewo. Zakleszczonego we wraku pojazdu 17-latka wycinali strażacy. Trafił do szpitala.

W sobotę około godziny 22 uwagę mieszkańców Świdnika zwrócił głośny ryk silnika a następnie pisk hamulców. Po chwili słychać było już tylko ogromny huk uderzającego w drzewo auta. Świadkowie o zdarzeniu natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Na miejsce w kilka minut dotarła straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Jak się okazało, w pojeździe znajdowały się dwie osoby. Żeby wydostać kierowcę strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Następnie poszkodowani zostali przekazani ratownikom medycznym i przetransportowani do szpitali. Kierowca do dziecięcego szpitala w Lublinie zaś pasażer do szpitala w Świdniku. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze świdnickiej drogówki, kierujący bmw 17-latek, jadąc ulicą Racławicką od strony ulicy Świerkowej, z dużą prędkością pokonał rondo z helikopterem a następnie stracił panowanie nad kierownicą. Rozpędzone auto wypadło z drogi i zjechało na chodnik a następnie bokiem uderzyło w przydrożne drzewo. Jak wyjaśniali świadkowie, cudem nie doszło do tragedii, gdyż w tym czasie na chodniku znajdowały się trzy młode osoby. Pojazd minął ich o zaledwie kilkadziesiąt centymetrów.

Okazało się również, że kierujący bmw jechał autem swojego ojca, które to zabrał bez jego wiedzy. Z racji swojego wieku oczywiście nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu autami. Miał prawo jazdy kategorii B1. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Po badaniach w szpitalach okazało się, że kierowca jak i pasażer mieli nadzwyczaj wiele szczęścia. Pierwszy oprócz ogólnych potłuczeń doznał urazu barku, zaś jadący z nim kolega, nie doznał praktycznie żadnych obrażeń ciała.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika – DZIĘKUJEMY!


(fot. lublin112)


(fot. nadesłane – Jakub)

2015-03-21 23:22:55

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja