Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Za tydzień Wiosenne Sprzątanie Kazimierza. W akcji może wziąć udział każdy

Trwają przygotowania do corocznej akcji społecznej jaką jest wiosenne sprzątanie Kazimierza Dolnego. Z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej osób.

Kazimierz Dolny, miasteczko które co roku odwiedzają setki tysięcy turystów z kraju i ze świata. To prawdziwa perła Lubelszczyzny, co więcej jedno z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. W letnie weekendy przeżywa prawdziwe oblężenie, przyciągając magicznym klimatem, wyjątkową atmosferą jak i urokliwymi zabytkami. Jest to również wyjątkowe miejsce dla miłośników przyrody. Przede wszystkim zachwyt budzą lessowe wąwozy, które gęstą siecią oplatają miasto. To chyba jedyna miejscowość w Polsce, w której gwarny, zatłoczony rynek sąsiaduje z cichymi oazami przyrody.

Ze względu na zbliżający się coraz większymi krokami kolejny sezon turystyczny, jak co roku odbędzie się akcja mająca na celu doprowadzenie okolic miasteczka do należytego porządku. Wiosenne Sprzątanie Kazimierza jest koordynowane przez Urząd Miasta i z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej osób. Oprócz straży pożarnej z terenu całej gminy uczestniczą w niej także miejscy radni, uczniowie ale także duża liczba mieszkańców. To właśnie im także zależy, żeby miasteczko było czyste i nie trzeba było się wstydzić za dzikie śmietniska.

W tym roku akcja rozpocznie się w sobotę 28 marca o godzinie 10:00. Na początku wszyscy chętni zbiorą się na Rynku przy Studni. Tam będą czekały rękawice i worki a uczestnicy akcji podzielą między sobą trasy i tereny wymagające posprzątania. W akcji może wziąć udział każdy, wzorem lat ubiegłych będzie to także doskonała forma aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin.

(fot. UM Kazimierz Dolny)
2015-03-21 20:38:46

3 komentarze

  1. Uwaga na igły po ćpunach !

  2. Jade place za parking za wejście na gore wszystko kosztuje a mam jechac i sprzątać za frajer ? Z tej kasy co trzepia stać ich na firmę sprzątająca ja wole pucowac dom

  3. Super podejście do inicjatyw społecznych! „JA”-Ave Cezar ! Przybyłem, zapłaciłem, naśmieciłem, wyjechałem,