Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Świdnik: Ma niespełna 17 lat, a już wsiadł za kierownicę po alkoholu

Policjanci patrolujący teren gminy Rybczewice zatrzymali do kontroli auto osobowe, za kierownicą którego siedział 17-latek. Badanie alkomatem wykazało u niego niemal promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek na terenie gminy Rybczewice. Policjanci podczas patrolu zauważyli auto marki Opel, za kierownicą którego siedział młody mężczyzna.

– Jego kierowca ledwo uniknął kolizji kiedy w trakcie wyjeżdżania tyłem z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo względem innego przejeżdżającego pojazdu. W trakcie podjętej kontroli okazało się, że kierującym jest niespełna 17-letni mieszkaniec gminy Piaski nie posiadający uprawnień do kierowania – informuje kom. Paweł Leśny ze świdnickiej Policji.

Mundurowi wyczuli od młodzieńca woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,9 promila w wydychanym powietrzu.

– Nieletni kierowca przekazany został pod opiekę rodziny, a o dalszych konsekwencjach jego jazdy „na podwójnym gazie” zdecyduje Sąd Rodzinny i nieletnich – dodaje kom. Paweł Leśny.

2017-01-13 10:49:00
(fot. ilustr. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Siedemnastolatek przekazany rodzinie? Napić się i jeżdzić potrafił, to niech odpowiada jak dorosły. Dziś kastrują carne koty to może trzeba by było wykastrować ten czarny charakter? Rozmnażanie się takich osobników stanowi zagrożenie dla ludzi.

  2. Zakaz zrobienia prawka do 25 r.z. I niech gówniarza trochę pilnują. Ktoś mu dał to auto czy sam sobie wziął?

  3. Ukończone 17 to jak dorosły Pawełku,należy tylko pamiętać przy stawianiu mu zarzutów o adwokacie z urzędu pomimo,że 17 letni pijak nie wyraża na to zgody.Łatwo na tym policjant może namoczyć.

    • Większych konsekwencji prócz zapaskudzonych papierów nie poniesie, ale niech się nie dziwi, jak będzie miał trudności z uzyskaniem prawka, czy np. z dostaniem pracy (jak się cokolwiek nauczy robić).

  4. Wypociny to jest to co napisałeś wlasnie…takie podejście jak twoje powoduje że małolaty czują się bezkarni

  5. Te! Potrójny „Ka” – jakby taki zwyrol pyknął w twoje autko, albo przejechałby się po jakimś śpiącym na jezdni nieszczęśniku to takich pierdoł byś nie pisał.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo